MENU

Вчені зафіксували загадкові радіоімпульси, отримані з космосу

768 0

Вчені зафіксували загадкові радіоімпульси, отримані з космосу

Канадські вчені за допомогою радіотелескопу виявили у космосі сотні загадкових швидких радіоімпульсів.

Як повідомляє "Апостроф" з посиланням на CNN, походження цих яскравих спалахів світла довжиною в мілісекунди поки що невідоме, оскільки швидкі радіоімпульси (FRB) дуже непередбачувані, інформує UAINFO.org.

До речі, вперше вченим вдалося спостерігати за ними у 2007 році.

"Справа в тому, що FRB дійсно важко вловити ... Ваш радіотелескоп повинен бути спрямований в потрібне місце в потрібний час, і ви не можете передбачити, де і коли це буде", - повідомив доцент фізики в Массачусетському технологічному інституті Кійоші Массуі.

Читайте також: Вчені знайшли в нашій галактиці невідоме зоряне скупчення

За його словами, більшість радіотелескопів здатні бачити ділянку неба розміром з Місяць у певний час, тобто переважна більшість FRB залишаються невидимими.

Ситуацію вдалося змінити, коли радіотелескоп Канадського експерименту з картування інтенсивності водню (CHIME), розташований в Радіоастрофізичній обсерваторії Домініонуа в Британській Колумбії в Канаді, почав отримувати радіосигнали в 2018 році протягом першого року роботи.

Йому вдалося виявити 535 нових швидких радіоімпульсів за період між 2018 і 2019 роками. Загалом за більш ніж десятиліття попередніх вивчень вчені змогли зафіксувати лише близько сотні подібних сигналів. Окрім того, вчені також зафіксували 61 сплеск, що відноситься до 18 постійних джерел цих сигналів.

Читайте також: Космічне сміття завдає удару: хаос у повному сенсі цього слова може наступити будь-якої миті

Саме це дозволило створити каталог швидких радіочастотних вибухів CHIME, який був представлений у середу, 9 червня на 238-му засіданні Американського астрономічного товариства.

Каталог не тільки розширює відому кількість швидких радіоімпульсів, але і доступну інформацію про їхнє розташування і властивості.

"Тепер ми зможемо вибудовувати ці швидкі радіоімпульси в єдину картину. Це допоможе нам зрозуміти, що саме їх провокує і як ми можемо використовувати їх для вивчення Всесвіту в майбутньому", - сказав учений з дослідницької групи Кейтлін Шин.

Читайте також: NASA готовит две миссии по изучению Венеры

Також дослідники вважають, що маючи велику кількість FRB, вони можуть з'ясувати, як газ і матерія розподіляються в дуже великих масштабах у Всесвіті.

Як відомо, швидкі радіоімпульси (FRB) - поодинокі радіоімпульси тривалістю кілька мілісекунд невідомої природи, які реєструються радіотелескопами. Типова енергія сплесків, згідно з оцінками, еквівалентна викиду в космічний простір енергії, що випускається Сонцем протягом декількох десятків тисяч років.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини