MENU

Вчені знайшли найширший корал Великого Бар'єрного рифа. ФОТО

830 0

Вчені знайшли найширший корал Великого Бар'єрного рифа. ФОТОВчені знайшли найширший корал великого Бар'єрного рифу Science Alert

Вчені з Університету Джеймса Кука заявили про виявлення найбільшого за шириною корала Великого Бар'єрного рифа. Куля карбонату кальцію 10,4 метра в поперечнику населена колонією живих коралових поліпів, які створювали його понад 400 років, повідомляє Naked science, інформує UAINFO.org.

Про утворення під назвою Muga dhambi (в перекладі з місцевої мови означає «великий корал») знали ще аборигени. Він зміг пережити сто випадків знебарвлення і до 80 великих циклонів, сильні відливи і діяльність людини

У  ході нового дослідження вчені вивчили його докладніше. Його виявили і виміряли в березні 2021 року на глибині 7,4 метра, на схилі піщаного рифа під час наукового дослідження коралових рифів в групі островів Пальми. Вчені провели огляд літератури, порівняли розмір, вік і стан Великого корала з іншими схожими екземплярами, знайденими в різних частинах світу.

Читайте також: Ми його втрачаємо? ООН попереджає, що Великий Бар'єрний риф знаходиться в серйозній небезпеці

Виявилося, що це найбільший за діаметром корал роду Porites sp. Його стан вчені оцінюють як дуже хороший. Збережено майже 70% його покриву, на ньому проживає невелика кількість губок і водоростей. За оцінками вчених, вік утворення становить 421-438 років.

Читайте також: Всередині найвідомішого у світі коралового рифу відкривається підводний музей

Разом з тим, дослідники попереджають, що в майбутньому частина корала може загинути через вплив сонячного світла під час відливів і припливів, а також діяльності губок. На даний момент це шостий за висотою і перший за шириною корал Великого Бар'єрного рифа.

Раніше вчені з Університету Тасманії досліджували Великий Бар'єрний риф після масового знебарвлення коралів у 2016 році і встановили, що ушкодження виявилися не такими значними, як передбачалося, але різні частини рифу по-різному відреагували на аномально теплу воду.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини