До уваги Зеленського: причиною поразки афганського уряду був не "Талібан", а корупція, – агент НАБУ Шевченко
Американці іменували владні стуктури президента Афганістану абревіатурою з чотирьох букв: ВІЗП - вертикально інтегроване злочинне підприємство, бо воно дійсно було таким. Цікаво, якою абревіатурою американці називають корумповану владу Зеленського?
Агент НАБУ Євген Шевченко написав у "Фейсбуці", що американський генерал Крістофер Коленда, який був старшим радником з питань Афганістану у трьох міністрів оборони США, вважав, що головною причиною перемоги талібів в Афганістані та швидкого розвалу урядової армії стала корупція, інформує UAINFO.org.
Шевченко зазначив: "До вашої уваги, пане Володимире Зеленський: "Причиною поразки афганського уряду є не "Талібан", а корупція".
Праворуч на фото полковник Christopher Kolenda - у 2008-2009 роках командував оперативною групою з 800 бійців. Внаслідок новаторського підходу та прямих переговорів з підрозділами Талібану у провінціях Кунар та Нурістан він став єдиним, хто домігся добровільної здачі територій і переходу талібів в урядову армію. Згодом був призначений заступником міністра оборони США. Протягом тривалого часу був старшим радником з питань Афганістану трьох міністрів оборони США та чотирьох командувачів Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF).
Задовго до виходу американських військ з Кабулу надав абсолютно точний прогноз розвитку подій: «Якщо до кінця 2016 року не буде досягнуто суттєвого прогресу, то Афганістан ризикує втратити підтримку міжнародних партнерів аж до повного виведення іноземних військ та виходу всіх донорів, що залишить уряд у боротьбі з талібами наодинці та без грошей для оплати рахунків. Поєднана фінансова та політична криза стане для цієї країни катастрофою».
Читайте також: "Слуга народу" Верещук: Ми не можемо навіть зрозуміти, що має на увазі Байден, коли каже, що у нас величезні проблеми з корупцією
Полковник прекрасно розумів, в чому саме полягає справжня небезпека для афганців - і це не Талібан, а корупція та клептократія, які повною мірою сформувалися за часи президенства Хаміда Карзая, який керував країною з 2004 по 2014 рік. Мільярди доларів, які надавалися США, розкрадалися афганським урядом внаслідок відсутності дієвої системи контролю як зі сторони самих американців, так і зі сторони місцевих правоохоронних органів та судів, які були безнадійно корумпованими.
Як наслідок, Крістофер Коленда та інші американські фахівці почали іменувати владні стуктури президента Афганістану абревіатурою з чотирьох букв: ВІЗП - вертикально інтегроване злочинне підприємство, бо воно дійсно було таким. І ось як він описував політичний устрій в цій країні:
«У 2006 році афганський уряд остаточно перетворився на саму справжню клептократію. І найкращим прикладом для розуміння того буде порівняння із раком:
- дрібна корупція на рівні поліцейських або рядових чиновників подібна раку шкіри - це хвороба, але є дієві способи із цим впоратися.
- корупція на рівні міністерств подібна раку товстої кишки: це вже гірше, але якщо ти почнеш лікуватися вчасно, то існують гарні шанси на одужання.
Читайте також: Чому Україні за 5 років не вдалося побороти корупцію
- а ось клептократія подібна раку мозку - це смертельно. В 2006 році афганська клептократія була повністю сформована - і це вже був смертельний випадок раку мозку. Тобто коли корупція проникла у найвищі ешелони влади, коли в корупції приймають участь члени Парламенту, а президент країни все це покриває, то із цим нічого не поробиш.
Наслідком цього стала ненависть старійшин племен та звичайних людей до влади у Кабулі, яка будувала собі шикарні маєтки в той час, як у провінціях люди не мали взагалі нічого, а такі речі як водопровід чи газопостачання лишалися недосяжною мрією. Тому люди на противагу корумпованому режиму Карзая дедалі більше підтримують Талібан і рівень цієї підтримки стрімко зростає».
P.S.: цікаво, якою абревіатурою американці називають корумповану владу Зеленського?" – запитує Шевченко.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки