MENU

Хвороба Альцгеймера починається в печінці: вчені надали докази нового відкриття

1916 1

Хвороба Альцгеймера починається в печінці: вчені надали докази нового відкриттяХвороба Альцгеймера починається в печінці / Unsplash

Група дослідників з Австралії представила переконливі докази того, що хвороба Альцгеймера зароджується в печінці. Разом з тим, відкриття не спростовує так звану амілоїдну гіпотезу природи нейродегенерації, пише New Atlas, інформує UAINFO.org з посиланням на 24 канал.

Нові докази походження хвороби Альцгеймера

Проте вперше показує, що токсичні білки формуються не в головному мозку. Згідно з роботою вчених, токсичні білки формуються в печінці, а далі через кровотік надходять у головний мозок, де і провокують загибель нейронів. 

Перехоплювання цих білків в кровотоку розглядають як нову стратегію лікування хвороби Альцгеймера.

Що таке амілоїдна гіпотеза?

Амілоїдна гіпотеза природи нейродегенерації полягає в тому, що токсичні білки формуються і накопичуються в бляшки у головному мозку.

Іншою гіпотезою нейродегенерації вважається вірусна природа хвороби.

Щоб виключити ймовірний сценарій цієї гіпотези виникнення хвороби Альцгеймера, вчені розробили моделі мишей, які могли виробляти бета-амілоїд тільки в печінці. Такий підхід у вивченні і забезпечив проривне відкриття.

Читайте також: Что вредно для мозга: восемь привычек, приводящих к снижению когнитивных функций

Експерименти показали, що на тлі вироблення амілоїду в печінці миші страждали запаленням в головному мозку, яке призводило до загибелі нейронів і порушення пам'яті гризунів.

Увага! Це означає, амілоїд, який вироблявся в печінці переміщався по кровотоку в головний мозок і викликав пошкодження, які аналогічні ознакам хвороби Альцгеймера у людини, вважають вчені.

Звідси випливає їхня нова стратегія лікування нейродегенерації, яка полягатиме в перехопленні білків до того, як вони досягнуть мозку.

Читайте також: National Geographic: Шум транспорта может спровоцировать деменцию

У першій фазі клінічних випробувань, що почались раніше у 2021 році, візьмуть участь 300 пацієнтів на ранній стадії деменції. Спостереження триватиме протягом 2 років.

Якщо гіпотеза вчених підтвердиться, то на її основі можна буде розробити тест з оцінки ризиків хвороби Альцгеймера. Для цього вчені планують вивчати схильність людини до синтезу амілоїду в печінці.

 Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини