MENU

Вчені розповіли, чому стресові ситуації запам'ятовуються краще за нейтральні

388 0

Вчені розповіли, чому стресові ситуації запам'ятовуються краще за нейтральні

Вчені з Рурського та Пекінського педагогічного університетів знайшла можливе пояснення того, чому неприємні події яскравіше і частіше спливають в пам'яті, ніж нейтральні.

За словами дослідників, неприємні ситуації міцніше "переплетені" з пережитими сильними емоціями в мозку, повідомляє Naked science, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

У ході дослідження вчені провели експеримент з 64 добровольцями. Для 33 з них влаштували стресову співбесіду, а 31 учасник пройшов через такий же досвід, але в дружній атмосфері.

Читайте також: Фільми та книги синхронізують серцебиття людей, навіть на відстані, – вчені

І тим, і іншим учасникам демонстрували 24 предмета, серед яких були чашка кави, годинник, маркер і так далі. Після цього мозок учасників просканували за допомогою МРТ, звернувши особливу увагу на мигдалеподібне тіло мозку. Воно пов'язане з формуванням емоцій, зокрема, страху. Виявилося, що учасники, які пройшли через стресове інтерв'ювання, краще запам'ятали предмети, які їм показали, і людей, які проводити співбесіду.

Читайте також: Якщо ви заїдаєте стрес, то обирайте правильні продукти

Вчені пов'язують це з особливостями нейронної репрезентації в мозку людини. Механізм запам'ятовування стресових і приємних подій, ймовірно, схожий. Але перші тісніше переплетені з сильними емоціями в мозку.

Об'єкти, які відкладаються в пам'яті в нейтральному стані, пов'язані з гіпокампом (ця частина мозку бере участь у навчанні), а ті, що запам'ятовуються під час сильних емоцій, ймовірно, - з мигдалеподібним тілом.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини