MENU

З розширенням ядерного потенціалу Китаю зростають ризики стратегічних прорахунків — The Washington Post

495 0

З розширенням ядерного потенціалу Китаю зростають ризики стратегічних прорахунків — The Washington Post

Остання доповідь Пентагону про військову силу Китаю містить важливий і тривожний висновок. Минулого року вважалося, що запаси ядерних боєголовок в Китаї знаходяться на досить «низьких межах» (близько 200) і можуть подвоїтися до кінця десятиліття. У новому звіті стверджується, що Пекін може мати до 700 ядерних боєголовок вже до 2027 року і «ймовірно має намір» збільшити їх кількість принаймні до тисячі до 2030 року. Цілком ймовірно, що Китай намагається перевищити ядерний потенціал США, пише The Washington Post, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Що відбувається насправді?

Після багатьох років відносно «скромних» амбіцій, Китай, очевидно, має намір приєднатися до Сполучених Штатів і Росії як стратегічна ядерна держава.

Пекін будує нові ракетні шахти та ракети, інвестує в гіперзвукові планери та просувається до підвищення рівня військової готовності.

Відчутним доказом військового розширення є три ракетні шахти, які з’явилися в останні місяці.

Якщо Китай врешті-решт розгорне ракети у всіх 300 нових шахтах плюс 100 дорожно-мобільних ракет, він потенційно опиниться на тому ж рівні, що й Сполучені Штати (400 ракет наземного базування) та Росія (близько 320), хоча запаси боєголовок в США та Росії більші.

Як і раніше, важливо уважно стежити за фактичними показниками Китаю щодо стратегічної зброї. Оцінки можуть бути помилковими, і наміри Пекіна змінюються.

Протягом багатьох років Китай дотримувався стратегії «мінімального стримування», обіцяючи не використовувати зброю першим.

Але у звіті Пентагону сказано, що Пекін рухається до стратегії «попереджувального запуску» — Китай називає це «завчасним попереджувальним контрударом», під час якого раннє попередження про наступний ракетний удар може спровокувати атаку у відповідь.

Читайте також: The Economist: Сі Цзіньпін переписує історію Китаю, щоб залишитися при владі

Така стратегія схожа на практику холодної війни Сполучених Штатів і СРСР, це може збільшити ризики стратегічних прорахунків.

У звіті Пентагону підтверджується, що голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі та інші офіційні особи зверталися до Китаю наприкінці минулого року, щоб розвіяти думки Пекіна про потенційну війну з США, підкреслюючи занепокоєння з приводу можливості «непорозуміння та прорахунків».

Але ці ризики будуть лише зростати, оскільки Китай приводить у бойову готовність все більше військових сил. 250 випробувальних запусків балістичних ракет Китаєм у 2020 році перевищили кількість запусків у 2018 та 2019 роках.

Прагнення Пекіна створити потужніші ядерні сили можуть бути спрямовані на те, щоб утримати Сполучені Штати, якщо в Південно-Китайському морі вибухне конфлікт, для прикладу, через Тайвань.

Лідери Пекіна також, безсумнівно, спостерігають за активізацією співпраці між США, Японією, Австралією та Індією.

Читайте також: Китай пытается превзойти ядерный потенциал США — The Economist

Президент Китаю Сі Цзіньпін, схоже, сповнений рішучості продемонструвати статус великої держави, що включає потужний ядерний арсенал.

В часи антагонізму холодної війни Сполученим Штатам і Радянському Союзу вдалося домовитися про обмеження і навіть про ліквідацію деяких ракет і ядерних боєголовок.

Оскільки Китай розширює свої амбіції, він має бути готовий приєднатися до оновленого процесу контролю над озброєннями. Впливові держави також мають велику відповідальність — насамперед запобігти катастрофі ядерної війни, резюмує видання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини