MENU

Два головні чинники довголіття виявили науковці

1729 2

Два головні чинники довголіття виявили науковці

Хоча поточні знання вчених про причини та умови довголіття обмежені, багато фахівців сходяться на думці, що на тривалість життя впливають біологічні, екологічні та психосоціальні фактори.

Наприклад, у ході великого дослідження, результати якого опубліковані у "Британському медичному журналі", вчені виявили, що тривалість життя серед дорослих віком від 75 років залежить від двох звичок, інформує UAINFO.org з посиланням на "Профіль".

За волонтерами дослідники спостерігали упродовж 18 років. Під час експерименту помер 1661 (91,8%) учасник, причому половина добровольців прожила понад 90 років.

Читайте також: Без інсульту та інфаркту: сім звичок, які потрібно розвинути прямо зараз

В результаті було встановлено, що 50% курців померли на рік раніше, ніж ті, хто не курить. З усіх видів дозвілля найбільше з довголіттям була пов'язана фізична активність. Зокрема, на момент смерті середній вік учасників, які регулярно плавали, ходили чи займалися гімнастикою, був на два роки більшим, ніж у тих, хто цього не робив.

"Середня тривалість життя людей з низьким профілем ризику (здоровий спосіб життя, участь принаймні в одному дозвільному заході та висока або помірна соціальна активність) була на 5,4 року більша, ніж у людей з високим профілем ризику (нездорова поведінка, відсутність участі у дозвільних заходах і обмежена чи низька соціальна активність)", – заявили вчені.

Читайте також: Ученые рассказали, как можно увеличить продолжительность жизни на 14 лет: всего четыре правила

За їхніми словами, навіть у найбільш вікових добровольців (85 років і старше) та людей з хронічними захворюваннями медіанний вік на момент смерті був на чотири роки більшим, якщо вони входили до групи з низьким профілем ризику.

На закінчення вчені додали, що відмова від куріння та активний спосіб життя навіть після 75 років позитивно впливають на довголіття. Зокрема, тривалість життя у жінок збільшується на п'ять років, а чоловіків – на шість. Аналогічний зв'язок, хоча й слабкіший, також був присутній у групі людей похилого віку (≥85 років) і у людей з хронічними захворюваннями.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини