MENU

Готуємось до Нового року: як правильно вибрати ікру, ковбаси, торти, мандарини та інші продукти

1184 0

Готуємось до Нового року: як правильно вибрати ікру, ковбаси, торти, мандарини та інші продукти

Продукти до новорічного столу варто вибирати особливо ретельно, щоб не зіпсувати свято ані собі, ані своїм близьким. Шукаючи ікру, ковбаси, торти, мандарини, консерви, необхідно керуватися певними правилами. Наприклад, в ікрі не повинно бути консерванту під назвою уротропін, а термін зберігання випічки з кремом не має перевищувати 72 години.

Святкові закупівлі найкраще робити у спеціалізованих магазинах, а не на ринках, і не гнатися за дешевизною. Такі поради виданню Оbozrevatel озвучила голова правління асоціації "Споживча довіра" Олена Куликова, інформує UAINFO.org.

"У маркуванні має бути якнайбільше зрозумілої інформації. Я маю на увазі харчові добавки, консерванти, загущувачі тощо. Що більше слів, які ми розуміємо, то краще. Як тільки бачимо велику кількість "Е" або незрозумілих слів, краще пошукати альтернативу такому продукту.

І головне – звертати увагу на термін придатності.

Будь-яку продукцію я закликаю купувати у спеціалізованих магазинах, особливо в супермаркетах, бо вони несуть відповідальність за якість та безпеку продукції, яку вони реалізовують. Якнайменше несанкціонованих ринків.

Вибираємо ковбасу: купуємо вищий сорт і одразу кладемо в холодильник

Якщо ми говоримо про сирокопчені ковбаси, то вони можуть бути куплені трохи раніше та полежати до Нового року. Але їх слід зберігати певним чином.

Є думка, що сирокопчені ковбаси можна загорнути в пергамент і зберігати в сухому місці за кімнатної температури. Але це не так. Усі ковбаси потрібно зберігати в холодильнику за температури +6 градусів.

Читайте також: Схеми обману: експерти розповіли, чого потрібно побоюватися українцям в магазинах і супермаркетах

Рекомендую купувати ковбаси вищого ґатунку, оскільки в такому разі до виробника висуваються більш суворі вимоги. Єдиний рекомендований консервант для ковбас – це стабілізатор кольору – нітрид натрію. Він наявний завжди в будь-якій м'ясній продукції. Це даність, від цього ми нікуди не дінемося.

Далі починаються підсилювачі смаку, всілякі фосфати, ще щось. Це не є добре. Вживання такої продукції краще обмежити.

Торти та тістечка купуємо безпосередньо перед Новим роком

Якщо йдеться про торти, тістечка з кремом, то вони мають короткий термін зберігання – до 3 діб. Якщо термін зберігання торта 1–1,5 тижня, ми розуміємо, що в ньому є велика кількість консервантів. Тому від них краще відмовитись.

Рекомендую купувати безпосередньо перед святом, щоб не зіпсувати його ані собі, ані своїм близьким. Потрібно звертати увагу на температурний режим, коли цей торт зберігається в магазині. Це має бути холодильник із температурою не вище ніж +6 градусів. І дивимось терміни придатності.

Якщо ми купуємо цукерки, печиво, які йдуть у вакуумних упаковках, розфасовані, то звертаємо увагу на цілісність упаковки та термін придатності.

Купуємо шампанське з маркуванням українською мовою

У будь-якого алкоголю теж є певний термін придатності, але все-таки, якщо у вас у засіках виявилася пляшечка чогось – шампанського, лікеру або чогось, ще й ми бачимо з маркування, що термін уже сплив, хороша новина – не поспішайте цей продукт викидати, ви все одно ним не отруїтеся, тільки якщо це не фальсифікат.

Щодо шампанського, то, на жаль, є дуже багато інформації про те, що наші вітчизняні псевдовиробники випускають багато ігристих вин, які, по суті, є підробкою імпортних вин.

Читайте також: Зростання цін в Україні: наскільки у 2021 році зріс "індекс олів'є"

Обов'язково перевіряємо наявність акцизної позначки, наявність інформації про виробника, дистриб'ютора, якщо це імпортна продукція, що це за алкоголь, кількість цукру, відсоток алкоголю. Якщо вся необхідна інформація про напій є, і вона українською, це дає нам підставу вважати, що це офіційний, а не контрабандний продукт, і його можна сміливо вживати.

Якщо немає маркування державною мовою, то від такого алкоголю варто відмовитись. Тому що велика ймовірність, що це контрафакт, контрабанда або відверта підробка. Особливо уважно варто ставитись до імпортних напоїв.

Вибираємо консерви: деформовані банки не беремо

Зелений горошок, кукурудза та інші консерви. Тут ті самі стандартні рекомендації. Завжди дивимося на термін придатності, цілісність упаковки, щоб баночки не були здутими. Якщо внутрішня поверхня покриття, що забезпечує збереження продукту, пошкоджена, там може розвинутись пліснява і все що завгодно. Тому деформовані банки краще не купувати. Консерви також бажано купувати у спеціалізованих магазинах.

Мандарини повинні добре пахнути та бути без плям

З мандаринами найпростіше. Досить візуального огляду. Вони повинні добре пахнути, у жодному разі не бути цвілими, з чорними цятками тощо.

Перед вживанням обов'язково їх потрібно мити. Попри те, що шкірку ми все одно знімаємо, на жаль, всі фрукти тривалого зберігання, зокрема й мандарини, завжди оброблюються хімічними речовинами від псування, комах та жучків.

Вибираємо червону ікру: ніякого уротропіну та дешевки

Нещодавно ми проводили дослідження, відібрали 12 зразків червоної ікри. 8 зразків у супермаркетах, 2 зразки на ринку та 2 зразки закупили в інтернет-магазинах.

Найправильніший, справжній, натуральний продукт – це той, у якому лише два компоненти: ікра та сіль. Але, на жаль, за останні роки такої ікри на прилавках у нас практично немає. Можливо, її можна купити на вагу у спеціалізованих магазинах.

Але в баночках завжди є консервант – сорбінова кислота. Вона допустима за стандартом. Але ще один неприємний сюрприз – у всіх виробників ми виявили такий консервант, як уротропін. В Україні його не заборонено, дозволяється його використання в невеликій кількості. Все в межах норми.

Читайте також: Правила харчування: коли продукти найкорисніші

Але в ЄС цей консервант заборонено. Є дослідження, що підтверджують негативний вплив цього консерванту. У процесі ферментації відбувається розпад цієї речовини, внаслідок чого утворюються шкідливі речовини, які є канцерогенами.

Мої рекомендації: якщо ми купуємо ікру, перше, на що ми звертаємо увагу, – якнайменше консервантів, бажано вибирати ікру, на якій виробник не вказує наявність уротропіну.

Звертаємо увагу і на термін придатності. Ми розуміємо, що нерест лососевих відбувається з липня по вересень, і якщо на баночці стоїть дата виробництва в межах цього періоду, ми розуміємо, що у нас свіжа ікра.

Не страшно навіть, якщо написано, що вона виготовлена із замороженої сировини, бо є багато підприємств, які виловлюють рибу й одразу її заморожують, а потім із неї роблять ікру.

Купуючи ікру, орієнтуємось на ціну. Не женемося за дешевизною. Ми повинні розуміти, що ікра риби, яка вирощена штучним шляхом, наприклад форель, буде дешевшою, в середньому 1400 гривень за кілограм. Якщо це дика риба, наприклад горбуша, то кілограм ікри може коштувати близько 2000 гривень за кілограм. Нерка – найдорожча риба, там ціна близько 2500 гривень.

Якщо ікра коштує в цих межах, то, по суті, це нормально. Дуже дешеву не варто купувати", – радить експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини