Кабмін встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети
Кабінет міністрів встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети.
Про це повідомила прес-служба Кабміну, інформує UAINFO.org.
Як зазначили в прес-службі, це дозволить обмежити обіг пластикових пакетів і поліпшити екологічну ситуацію в країні.
"Кожен українець в середньому використовує 500 пластикових пакетів щорічно. Вони служать лише кілька хвилин, а потім розкладаються більше століття, забруднюючи навколишнє середовище. Затвердження мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети стимулюватиме громадян використовувати багаторазові екологічні сумки та дозволить захистити навколишнє середовище і здоров'я людей від шкідливого впливу мікропластика", - зазначив перший заступник міністра економіки України Денис Кудін.
В прес-службі МОЗ заявили, що збільшення виробництва і використання пластику за останні 20 років викликало зростання захворювань ендокринної системи.
"Збільшення виробництва і використання пластику за останні 20 років викликало зростання захворювань ендокринної системи від хімічних речовин, що містяться в ньому, це - так звані ендокринні руйнівники. До основних ендокринних руйнівників відносять стійкі органічні забруднювачі, більшість з яких є в пластиці або в продуктах його розпаду", - пояснює міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Постанова визначає таку вартість пакетів зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів:
• 2,00 грн - пакети без ручок і бічних складок;
• 2,50 грн - без ручок (з бічними складками); з ручками (без бічних складок);
• 3,00 грн - з ручками та бічними складками.
Нагадаємо, що у червні 2021 року набув чинності Закон № 2051−1 “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Законом, зокрема, забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року.
Водночас ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.
Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки