"Поважайте власні процедури". Посольство США звернулося до комісії з обрання голови САП, згадавши "корумповані зовнішні сили"
Посольство США закликало комісію з обрання керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повернутися до роботи.
Посольство у Twitter звернулося до членів комісії та закликало "ідозволяти корумпованим зовнішнім силам блокувати роботу, яку вам довірили", інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
"США закликає членів комісії з обрання керівництва САП повернутися до роботи, поважати власні процедури та ухвалити правильне рішення для українського народу, затвердивши свій вибір САП", — сказано в повідомленні.
Читайте також: За рік Зеленський виконав лише 3 обіцянки з виборчої програми – КВУ
calls on commission members for the Specialized Anticorruption Prosecutor to return to work, respect their own procedures & do what’s right for people by certifying their own SAP selection. Do not allow corrupt external forces to block the work you were entrusted to finish.
— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) December 29, 2021
Читайте також: Підконтрольна Банковій частина комісії заблокувала затвердження результатів конкурса у САП
Раніше Центр протидії корупції з посиланням на джерела повідомив, що Офіс генерального прокурора «незаконно розпочав повторну спецперевірку щодо „свого“ кандидата на посаду керівника САП». Йдеться про прокурора ОГП Андрія Синюка, який посів друге місце за підсумками конкурсу і претендує на посаду заступника голови САП.
21 грудня комісія визначила переможця конкурсу на посаду голови САП — ним став детектив НАБУ Олександр Клименко — але відмовилася голосувати за затвердження рішення. За рішення не проголосували члени комісії, призначені Верховною Радою (п’ять із шести), а засідання перенесли.
24 грудня комісія знову не затвердила кандидатуру переможця конкурсу.
Голова комісії Катерина Коваль наполягала на повторній спецперевірці кандидатур, що, за словами керівника ЦПК Віталія Шабуніна, є незаконним. Кандидати у рамках конкурсу проходили спецперевірку навесні.
Посли G7 після цього заявили, що затримка в обранні керівника САП «є невиправданою і суперечить зобов’язанням України». У посольстві США в Україні заявили, що розчаровані нездатністю комісії затвердити своє остаточне рішення.
21 серпня 2020 року Назар Холодницький звільнився з посади керівника САП. Після звільнення САП тимчасово очолює Максим Грищук. Обрання керівника САП триває вже 15 місяців.
Оновлений меморандум економічної та фінансової політики з Міжнародним валютним фондом передбачає обрання нового керівника САП до грудня 2021 року.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки