MENU

Чи можна пити під час їжі

1177 0

Чи можна пити під час їжі

Серед безлічі рекомендацій щодо режиму харчування нерідко звучить порада в жодному разі не пити під час їжі. З чим пов'язана така думка і наскільки вона виправдана, чи можна пити під час їжі, чи це шкідливо?

Дієтологи часто забороняють пити воду та інші напої під час їжі. Поширена порада - випити склянку води перед їдою, щоб знизити апетит, але утриматися від напоїв під час і відразу після їжі. Чим мотивують цю вимогу і наскільки вона вірна? Як інформує UAINFO.org, у цьому питанні розбирався портал Goodhouse.

Як правило, порада не пити під час їжі заснована на таких доводах:

  • Вода розбавить шлунковий сік і цим погіршить травлення. Нерідко таку пораду отримують люди, у яких діагностовано гастрит або інші захворювання шлунково-кишкового тракту.
  • Ви швидко наберете вагу, тому що з'їдатимете більше, ніж планували. Аргумент обґрунтовується тим, що вживання рідини полегшить пережовування їжі, і ви захопитеся, не відстеживши вчасно відчуття насичення.
  • Вода «виштовхне» зі шлунка неперетравлені продукти в кишечник необробленими, порушивши процес травлення.

 

Читайте також: Что будет, если пить два литра или больше воды в день?

Як же насправді, і чи дійсно не можна пити під час їжі?

Не існує жодного авторитетного дослідження, яке б підтвердило шкоду пиття під час їди та погіршення травлення. Чимало лікарів, серед яких і доктор Євген Комаровський, розвінчують міф про неприпустимість запивання їжі та пропонують кожному керуватися лише власними уподобаннями.

Чому можна пити під час їжі

Вода не заважає перетравленню їжі. Як зазначає Євген Комаровський, «вода та тверда їжа рухаються різними шляхами». Процес травлення у шлунку триває близько 4 годин, після чого хімус – м'яка маса, оброблена шлунковим соком – надходить у кишечник. Вода ж залишає шлунок набагато швидше – повна склянка рідини піде в кишечник приблизно через 10 хвилин, «просочившись» у шлунку через неперетравлену їжу.

Вода не розбавляє шлунковий сік. Якби вона була здатна якось істотно його розбавити, страждаючі печією могли б зняти неприємні відчуття, випивши склянку рідини. Однак цього не відбувається – навіть літр води не знижує кислотність шлункового соку, оскільки організм, визначивши зниження його концентрації, просто виробляє додаткову кількість. Зазначимо, що багато фруктів містять 70-80% води, що також не заважає травленню.

Вода не виштовхує неперетравлену їжу в кишечник завчасно. Наукові дослідження доводять, що рідина залишає шлунок набагато раніше, ніж тверда їжа, і не виштовхує неперетравлене в кишечник.

Читайте також: Что будет с организмом, если заменить все напитки водой

Лікар Комаровський уточнив, що, якщо дитині важко жувати, і вона ковтає шматки, «проштовхуючи» їх у стравохід за допомогою напоїв, пошкодить не питво під час їжі, а надходження в шлунок продуктів, необроблених належним чином слиною. Саме збій на початковій стадії травлення порушить його процес. У таких випадках лікар рекомендує змінити підхід до харчування дитини та готувати страви м'якшої консистенції, а також показувати дітям, як правильно пережовувати їжу.

Сучасні люди часто не отримують достатньої кількості рідини. Зневоднення може викликати запаморочення, нудоту, головний біль. За таких обставин лікарі називають радше корисною звичку запивати їжу – так організм гарантовано отримує додаткову рідину.

Втім, медики не рекомендують неодмінно пити воду під час їжі – за їхніми словами, це залежить лише від звички.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини