MENU

В Україну повернеться перша чудотворна ікона Русі

882 0

В Україну повернеться перша чудотворна ікона Русі

Ікона святого Миколая (Мокрого) – це перша чудотворна ікона Русі, одна з найшанованіших святинь Софії Київської.

В Україну повернеться ікона святого Миколая (Мокрого) – перша чудотворна ікона Русі. Про це у своєму відеозверненні повідомив президент України Володимир Зеленський, інформує UAINFO.org з посиланням на Корреспондент.net.

За словами президента, цю новину чекало безліч українців. Ікона святого Миколая (Мокрого) - це перша чудотворна ікона Русі, одна з найшанованіших святинь Софії Київської.

Зеленський зазначив, що влада довго працювала над тим, щоб повернути її.

Читайте також: Королеви, доньки Ярослава Мудрого: чому їхні долі склалися гірко

Глава держави нагадав, що ікону вивезли з України під час Другої світової війни. Зеленський запевнив, що вона повернеться до країни та перебуватиме у святій Софії.

Він висловив сподівання, що повернення ікони стане фундаментальним символом, що Україна переможе у війні та поверне всіх громадян додому.

"Хочу, щоб повернення цієї святині стало для всіх нас важливим символом. Фундаментальним символом. Символом того, що ми повернемо в Україну все наше. Все українське. Повернемо всіх наших людей. І обов'язково повернемо справедливість – наш повний контроль над нашою землею", - наголосив український президент.

Київська ікона святого Миколи (Мокрого) – найдавніша відома чудотворна ікона святого Миколая. Вчені вперше провели її дослідження у 1882 році, датувавши 10 століттям та вказавши на її візантійське походження. Святиня зберігалася на хорах собору Софії Київської в іконостасі Миколаївського вівтаря, поки восени 1943 р., перед вступом до Києва радянських військ, ікону вивіз до Варшави єпископ Переяславський Мстислав. Він передав її архієпископу Палладію, який, зі свого боку, переправив до США.

Говорячи про походження цієї святині, на Русі розповідали "Диво про немовля в Києві", виникнення якого датується дослідниками не пізніше 1091 року. У ньому йдеться про подружжя, яке здійснювало паломництво у Вишгород до мощей Бориса та Гліба, а поверталося воно до Києва Дніпром на човні. Дорогою жінка задрімала, впустивши немовля у воду. Від відчаю батьки дитини звернулися до святого Миколая з проханням про допомогу, "велику віру в нього маючи". І вже наступного ранку немовля знайшлося неушкодженим "лежачи мокро перед образом св. Миколая" на хорах Софії Київської.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини