Росіян потрібно було знищувати ще на перешийку при виході з Криму під Генічеськом, – командир полку "Азов"
Командир полку "Азов" Денис Прокопенко вважає, що українські війська мали активніше зупиняти російських військових на виході з окупованого Криму, тоді ситуація в Маріуполі була б іншою.
"Якби війська, що знаходилися там (біля виходу із Криму - ред.), стійко тримали оборону, вгризалися б у землю і билися із противником, не давали б йому просто так заходити в міста, була б зовсім інша картина. Річ у тім, що противника треба було знищувати ще на перешийку на виході із Криму під Генічеськом. У цьому районі супротивник був вкрай обмежений у маневрі і мав тільки єдиний маршрут висування. Враховуючи рельєф місцевості, супротивник був каналізований.З тактичного погляду це було найбільш сприятливе місце для нанесення вогневого ураження з метою знищення і подальшого блокування ворожого угруповання. Противника треба було знищувати там, під час висування із Криму. І цього чомусь не було зроблено", - зазначив Прокопенко в інтерв'ю "УП", інформує UAINFO.org.
Офіцер висловив думку, що блокування Маріуполя окупантами можна було не допустити.
"Якби всі міста, починаючи з Генічеська, Мелітополя та Бердянська, так само стійко тримали оборону й давали бій противнику, тоді б він точно не дійшов за чотири дні з Криму до Маріуполя. Через те, що цього не сталося, ми опинилися в оточенні. Тому що противник фактично без спротиву подолав доволі великий кілометраж. Практично без боїв, маршем він пройшов з Криму та опинився на західних околицях міста Маріуполь", - наголосив Прокопенко.
Командир полку "Азов" також заявив, що дії 36-ї бригади морської піхоти "не піддаються жодному логічному поясненню".
Читайте також: Стомахин: Бессмертный полк действительно существует. И называется этот полк – "АЗОВ"
"Спочатку один батальйон раптово здався в полон, це було ще 4 квітня. Внаслідок чого ми втратили на той час єдиний шлях сполучення між Азовом і 36-ю бригадою. Потім несподівано командир 36-ї бригади ухвалив рішення, нікого не попередивши, просто піти на прорив у невідомому напрямку і тим самим втратив багатьох... Так само багато людей було кинуто напризволяще, і вони просто потрапили в полон... Ці некоординовані дії, які раптово відбулися з боку 36-ї бригади, призвели до катастрофічних наслідків, які вже неможливо було повернути назад", - зазначив він.
Прокопенко додав, що в полон потрапили близько 1000 морських піхотинців.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки