Росіяни фактично натякнули на місцевість, де вони могли б використати брудну бомбу, – політтехнолог
"Тема "брудної бомби" набирає характер відвертого маркування локації можливої катастрофи. Сьогодні росіяни фактично натякнули на місцевість, де вони могли б її використати. Ну, звісно ж, вони звинуватять Україну при цьому. Пропагандистська канава "РИА-Новости" розмістила повідомлення, що начебто завод "Південмаш" підготував муляж ракети комплексу "Іскандер", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політтехнолог Олег Постернак, інформує UAINFO.org.
"Росіяни кажуть, що ця ракета буде "збита" силами української ППО над зоною відчуження Чорнобильської АЕС, щоб заявити про російський пуск ядерного заряду.
В цій російській інформаційній операції (до речі, саме найменування ІПСО - якесь дивне одоробло, його в теорії інформаційних та психологічних війн майже не вживають) багато хто вважає, що вона розрахована на внутрішнього російського громадянина.
Але тема "брудної бомби" розділила експертне середовище.
Перші вважають, що РФ готується використати таку собі напівядерну бомбу (яка начебто і не ядерна, але і не неядерна) і зараз фабрикує легенду. Прихильники цієї версії скажуть, що фактично сьогодні РФ помітила територію, де вона використає її з мінімальними наслідками для радіаційного стану - зону відчуження біля ЧАЕС, яка, власне, і так забруднена.
Читайте також: У Росії показали "докази" створення української "брудної бомби" і зганьбилися: брехню швидко викрили
Росія таким чином уникає відповідальності від Заходу, бо той оприлюднив свою реакцію лише у випадку використання повноцінної ядерної зброї. Демонструє серйозність своїх намірів і подальших погроз. Змушує Захід схилити голову і натиснути на Зеленського щодо таких бажаних для Путіна переговорів.
Паралельно цей привід можна використати для офіційного вступу Білорусі у війну, коли Лукашенко вибухне грізними заявами про те, що "Україна перейшла межу", "київський режим загрожує життю і здоров'ю білорусів" тощо. Все це відбувається напередодні саміту на Балі 15 листопада, який мав би бути задуматись щодо переговорів із Путіним.
Ця версія є надто фантастичною. Бо Путін крім військово-політичного гешефту мав би розуміти ризики такої "напівядерної" гри, адже на Заході сидять далеко не дурні і також мають план дій.
США і НАТО суттєво посилюють свій східний фланг безпосередньою воєнною присутністю. До того ж, як не крути, але ознак формування потужного наступального російсько-білоруського угрупування немає. Проте, хто сказав, що Путіну потрібне саме потужне угрупування?
В даному випадку відправити на забій частину військовослужбовців буде чисто політичною стратегією з метою створення картинки тиску на України і Захід. По типу ось дивіться, я ще можу лякати і створювати докучливі проблеми, коли захочу. Його вояків йому не шкода, а ось українці будуть далі гинути і українська інфраструктура буде продовжувати руйнуватися.
Друга версія, більш реалістична та ґрунтовна. Між Путіним та західними країнами сформовані контактні негласні лінії перемовин. Путін дав зрозуміти Заходу і Україні, що готовий відійти від Херсона.
Завчасно для цього режим закинув тезу через Суровікіна про "непрості рішення" та почалось закриття рота найбільш навіженим воєнкорам. Але він, хоче закріпити нові кордони, Лівобережжя Херсонщини і Запоріжжя (так званий "сухопутний коридор"), Донбас і Крим він хоче залишити за РФ.
Читайте також: Ядерний удар Путіна. Правда чи брехня? – Вадим Денисенко
Якщо такі умови не приймаються - на півдні розіграється нова "верденська м'ясорубка". Під Херсон зараз перекидається значна кількість російських підрозділів - кажуть десь до 6 БТГ.
Так ось, історія із "брудною бомбою" в такому разі стає додатковим психологічним тиском, інструментальним козирем шантажу, який має підсилити російські аргументи, підштовхнути думку про бажаність переговорів. Частина європейських урядів за задумом Путіна мала б "клюнути" за принципом "а може все-таки давайте переговори?" Поки західні уряди тримають обличчя і досить правильно інтерпретують події.
Скоро ми побачимо превентивні заяви західних лідерів щодо своїх позицій перед самітом на Балі. Байден вже задав попередню рамку: саму можливість поговорити із Путіним на полях саміту G20 він не виключив, хоч і обмовився, що сам із ним зустрічатися не планує. Тобто поки чіткої артикуляції ще немає, а це означає, що процес йде", - завершує Постернак.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки