MENU

Міфи про метаболізм. Як перезапустити свій організм?

1502 0

Міфи про метаболізм. Як перезапустити свій організм?

Давайте так – розігнати метаболізм не можна. Але можна зробити його більш еластичним та податливим. Таким, що нормально реагуватиме на будь-які зміни – багато їжі, багато спорту, а іноді й повна відсутність. Метаболічна гнучкість – здатність використовувати різні види палива – глюкози (цукру) та жиру – залежно від їхньої доступності та потреб тіла.

Про це на власній сторінці у Facebook пише нутриціолог, консультант з харчування UNICEF Ukraine Анастасія Голобородько,  інформує UAINFO.org.

В еволюційному плані періоди голоду мають важливе значення. Раніше ми часто залишалися без їжі або жили з великими паузами. Це зараз ми – дуже багата машина, але у базовій прошивці – дуже проста, де внутрішні механізми заточені на зміни та завжди вміли до них адаптуватися. До голоду – більше і частіше, ніж до переїдання. Відсутність сніданку, багато булок та солодкого, порушення денних ритмів та перевантаження по стресу, відсутність спорту розбалансовують метаболічну гнучкість.

Читайте також: Детокс здорової людини, або Чому наш організм не потребує очищення від токсинів

Загальний час транзиту їжі в тілі складає приблизно 53 години. Щоб вивести відходи, система травлення активізує мігруючий моторний комплекс, який просуває їжу до виходу. Він відключається, коли ми їмо. А для активації потрібно до двох годин голоду, іноді більше.

Гнучкість та адаптивність – важливий інструмент пристосування до мінливих умов. Вміле користування всіма джерелами енергії – превентивний шлях до залежних від віку хвороб. Бонусів тонна, включаючи нормалізацію ваги, нові мітохондрії, а це наше все. Періодичний продуманий голод допомагає сортувати та виводити клітинне сміття.

Читайте також: Дієтолог розповіла про режим харчування, який покращує метаболізм, підтримує природне очищення і нічого не вартує

Як повернути метаболізм:

– вкладайте 2-3 прийому їжі за день у 12-годинне вікно;

– спорт щонайменше 30 хвилин щодня;

– виключіть рафіновані цукри, шліфовані зерна, сухофрукти та солодкі фрукти/сиропи у кожний прийом їжі. Нижчий рівень інсуліну призводить до більшої МГ (здатності довше залишатися без їжі);

– збільште споживання волокон – некрохмалистих овочів, що ростуть над землею, і салатів, щоб стабілізувати рівень глюкози. Починайте їжу із салату;

– збільште споживання жирів (оливкова олія, авокадо, горіхи, насіння) та переконайтеся, що їсте достатньо білка.

– збільшуйте час між прийомами їжі – оптимально це 4-5 годин.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Анастасія ГОЛОБОРОДЬКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини