MENU

Виявлено астероїди-"убивці планет", які ховаються у сяйві Сонця

759 0

Виявлено астероїди-"убивці планет", які ховаються у сяйві Сонця

Астероїдна загроза ж однією з головних, коли йдеться про потенційну небезпеку для існування людства на Землі. І, схоже, вчені змогли знайти декілька об’єктів, які можуть бути небезпечними – досі їм вдавалось ховатись від астрономів у сяйві Сонця у внутрішній частині Сонячної системи.

Як пише видання SciTechDaily, вченим вдалось розгледіти ці навколоземні астероїди (НЗА) у сутінках за допомогою камери темної енергії DECam, виготовленої Міністерством енергетики США в Міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо в Чилі. Ці НЗА є частиною невловимого скупчення, що ховається всередині орбіт Землі та Венери і є важким для вивчення через яскраве сонячне світло у цій зоні, яке засліплює техніку. Один із астероїдів є найбільшим потенційно небезпечним для Землі об'єктом, виявленим за останні вісім років, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Тепер же за допомогою DECam, встановленої на 4-метровому телескопі Віктора М. Бланка у Міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо у Чилі, вдалось отримати більше даних. Астрономи побачили астероїди, коли спостерігали небо під час сутінків. У них було на це всього по два 10-хвилинних періоди, коли небо було достатньо освітленим, але при цьому сонячне світло не засліплювало. Ще одну складність становила близькість потрібної ділянки до горизонту, що через вплив земної атмосфери спотворювало результати. Але зрештою ці проблеми вдалось вирішити.

Одним із виявлених НЗА є астероїд завширшки 1,5 км під назвою 2022 AP7. Варто відзначити, що астероїди діаметром близько 1 км називають "вбивцями планет" за здатність в разі зіткнення провокувати катастрофічні наслідки. Вирахувавши його орбіту, дослідники визначили, що вона може перетнутись з орбітою Землі у майбутньому.

Читайте також: Пошук позаземного життя звужується. Астрофізики дізналися про смертельну радіацію зірок з перспективними екзопланетами

Решта два виявлених об’єкти, позначені як 2021 LJ4 та 2021 PH27, виявились з цієї точки зору безпечними. Однак 2021 PH27 при цьому все ж становить чималий науковий інтерес адже він є найближчим до Сонця відомим астероїдом. Отже, він має найбільші ефекти загальної теорії відносності серед усіх об'єктів у нашій Сонячній системі. Під час руху по орбіті його поверхня стає достатньо гарячою, щоби плавити свинець.

"DECam може охоплювати великі області неба на глибинах, недосяжних для невеликих телескопів, що дозволяє нам йти глибше, охоплювати більше неба та досліджувати внутрішню частину Сонячної системи засобами, які ніколи раніше не застосовувались", - розповів Скотт С. Шеппард, астроном з лабораторії Землі та планет Наукового інституту Карнегі та провідний автор статті, опублікованої в The Astronomical.

Окрім виявлення астероїдів, які потенційно можуть становити загрозу для Землі, це дослідження є важливим кроком до розуміння розподілу малих тіл у нашій Сонячній системі. Найлегше виявити астероїди, які знаходяться далі від Сонця, ніж Земля. Через це ці віддаленіші астероїди, як правило, домінують у поточних теоретичних моделях популяції астероїдів.

Читайте також: Незвичайне відкриття: французькі астрономи дійшли висновку, що Марс зробили непридатним для життя бактерії

Виявлення цих об'єктів також дозволяє астрономам зрозуміти, як астероїди переміщаються по внутрішній частині Сонячної системи та як гравітаційні взаємодії та тепло Сонця можуть сприяти їхній фрагментації. "Наш огляд DECam – один з найбільших і найточніших пошуків об'єктів, що коли-небудь проводилися на орбіті Землі і поблизу орбіти Венери. Це унікальний шанс зрозуміти, які типи об'єктів ховаються всередині Сонячної системи", – каже Шеппард.

DECam спочатку було створено для проведення дослідження темної енергії під егідою Міністерства енергетики США та Національного наукового фонду США у період з 2013 до 2019 року. Тепер же ця камера робить свій внесок і у наукові відкриття та планетарний захист від астероїдної загрози.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини