MENU

Мовний омбудсмен вимагає очистити Одесу від неукраїнських вивісок

392 0

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь звернувся до міського голови Одеси Геннадія Труханова щодо необхідності демонтажу вивісок і зовнішньої реклами недержавною мовою.

Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови, інформує UAINFO.org.

“Ще в лютому 2022 року був надісланий відповідний лист щодо необхідності вжиття заходів із недопущення порушення на території міста Одеси вимог закону в частині розміщення інформації для загального ознайомлення, а також зовнішньої реклами лише недержавною мовою. Проте станом на сьогодні ні відповіді, ні відповідних дій немає”, – зазначив мовний омбудсмен у листі.

Також указується на необхідність внесення до правил благоустрою Одеси та інших актів норм про те, що інформація на вивісках, табличках та інших носіях в обов’язковому порядку має подаватися державною мовою із можливістю за потреби дублювання іншими мовами.

Читайте також: Російська мова має зникнути з нашої території взагалі як елемент ворожої пропаганди — Данілов

Зазначається, що до мовного омбудсмена надходять численні звернення та повідомлення стосовно порушень мовного закону в Одесі. Це підтверджується і моніторингом, проведеним одеськими активістами, який показав, що зі 150 перевірених ними магазинів, кожен другий порушує мовне законодавство.

“Ситуація щодо дотримання мовного законодавства в Одесі вкрай обурлива і несприятлива ще й у світлі того, що влада рф використовує російську мову як один із інструментів геополітичної експансії. Мовне питання є одним із головних у веденні російською федерацією війни проти України. Отже – розміщена з порушеннями зовнішня реклама на вулицях і проспектах наших міст повинна бути прибрана. Це – вимога Закону. Це – вимога часу. Це – одна із запорук перемоги України”, – переконаний Тарас Кремінь. 

Читайте також: "Не існує російськомовного українця", – актор Павло Алдошин розповів про своє ставлення до мовного питання 

Нагадаємо, Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його статті впроваджуються в дію поетапно. Переважна більшість норм набула чинності 16 липня 2019 року.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини