MENU

У Європі знайшли найбільшу древню черепаху

569 0

У Європі знайшли найбільшу древню черепаху

В Іспанії палеонтологи виявили скам'янілості гігантської черепахи: доісторична рептилія була розміром із колесо кар'єрного самоскида і майже вдвічі перевершувала найбільших черепах сучасності.

Про знахідку розповів журнал Scientific Reports, інформує UAINFO.org.

Деякі викопні види морських черепах виглядають гігантами порівняно з сучасними: наприклад, архелон, який жив у Північній Америці близько 80 мільйонів років тому, виростав до 4,6 метра завдовжки та важив майже три тонни. А от у Європі черепах довших за півтора метра досі не знаходили — ні серед живих, ні серед вимерлих видів.

Читайте також: В Африці знайшли череп величезного наземного крокодила

Нарешті палеонтологам з Автономного університету Барселони (Іспанія) пощастило: вони виявили скам'янілості тварини, яка майже не поступалася архелону за розмірами та належала до найбільших черепах в історії Землі. Новий вид назвали левіафанохеліс (Leviathanochelys aenigmatica, «загадкова черепаха-Левіафан»): він жив приблизно в той же час, що й архелон, але відрізнявся від нього деякими анатомічними особливостями.

Цілий скелет вчені так і не знайшли, але навіть по панциру, що частково зберігся, і тазу їм вдалося приблизно оцінити довжину тварини в 3,74 метра. Судячи з пропорцій тазу, панцир левіафанохелісу був дещо коротшим, але ширшим, ніж в архелона, так що за вагою обидві тварини могли бути приблизно однаковими.

Знахідка гігантської черепахи в Європі підтверджує гіпотезу про те, що в пізньому крейдяному періоді, незадовго до заходу ери динозаврів, гігантські черепахи заселяли всю Північну півкулю, чудово почуваючи себе як в епіконтинентальному Західному внутрішньому морі Північної Америки, так і в водах, що оточували острови Європейського архіпелагу.

Читайте також: Гігантські мегалодони займали найвищу позицію у харчовому ланцюзі морських хижаків, – дослідження

Поки не ясно, що саме послужило поштовхом для пізньокрейдяного гігантизму морських черепах. Можливо, причиною цього були достаток їжі, необхідність довгих міграцій чи пасивний захист від хижаків, наприклад, гігантських морських ящерів мозазаврів.

Досягаючи 13-17 метрів у довжину, мозазаври могли впоратися майже з будь-якою здобиччю, але навряд чи вони ризикнули б напасти на масивну і добре захищену здобич, яка могла залишити їх без зубів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини