MENU

Вчені з’ясували, як бактерії допомагають пухлині долати імунний захист

547 0

Вчені показали, як бактерії допомагають пухлині долати імунний захистЗліва – сфероїд пухлинних клітин, праворуч – такий самий сфероїд, заселений бактеріями Fusobacterium nucleatum (забарвлені рожевим) / Jorge Nino, Bullman Lab

Рак має власну мікрофлору, і діють вони в тісному союзі. Експерименти підтвердили, що бактерії знижують активність атакуючих пухлин лімфоцитів та стимулюють її поширення по організму.

Донедавна вважалося, що злоякісні пухлини стерильні. Проте в останні роки вчені з'ясували, що, як і здоровий організм, вони заселені власними угрупованнями бактерій і навіть грибів. Найчастіше мікроби діють як союзники хвороби, допомагаючи раковим клітинам виходити з-під удару імунної системи. Це продемонструвала нова робота американських медиків, стаття яких опублікована у свіжому номері журналу Nature, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Магнітні бактерії допоможуть боротися із пухлинами

Оскільки для різних видів пухлин характерні різні види бактерій, їхній аналіз може стати новим засобом для діагностики раку, а використання антибіотиків допоможе у боротьбі з онкологічними захворюваннями, пригнічуючи активність пухлинної мікрофлори. Однак досі залишалося незрозумілим, як саме вона взаємодіє з пухлиною та сприяє її виживанню. Цьому і присвячена нова робота Сьюзан Булльман та її колег із Центру досліджень раку імені Фреда Хатчінсона.

Вчені розглянули 19 зразків пухлини товстої кишки та вісім – ротової порожнини. Виявилося, бактерії заселяють лише певні ділянки пухлин, у яких виявляється підвищена кількість білків, що пригнічують активність Т-лімфоцитів. І якщо в тих частинах, де бактерій немає, лімфоцити зустрічаються в більшості, то в присутності мікробів їх фактично немає. Особливо яскраво такий ефект виявляють трепонеми та Fusobacterium.

Читайте також: "Клітини з сюрпризом" стануть новою зброєю у боротьбі зі стійкими до антибіотиків бактеріями

Це підтвердили й експерименти in vitro, поставлені з культурами клітин, які є моделями розвитку раку. Якщо їх вирощували разом з Fusobacterium, то пухлинні клітини легко залишали сусідів і мігрували назовні, що є ознакою метастазування. Виходить, бактерії допомагають раку не лише уникати атак імунної системи, а й поширюватися по організму.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини