MENU

Встановлено обставини загибелі шведського короля Карла XII у 1718 році

1591 0

Встановлено обставини загибелі шведського короля Карла XII у 1718 році

Вчені з Університету Улеоборга у Фінляндії знайшли відповідь на питання, як 30 листопада 1718 року під час облоги норвезької фортеці Фредрікстен загинув король Швеції Карл XII. Експерти дійшли висновку, що монарх був вбитий противником, а не найманим убивцею.

Король помер від попадання кулі йому в голову, але три розтини не змогли показати, хто стріляв, інформує UAINFO.org з посиланням на Оxu.az.

У фетровому капелюсі монарха залишився отвір діаметром 19,5 мм. В результаті серії балістичних експериментів, де використовувався матеріал, що імітує черепну кістку, в який стріляли мушкетними кулями діаметром 19,5 мм, автори дослідження дійшли висновку, що король загинув не від мушкетного пострілу. Для того, щоб пробити в капелюсі отвір такого ж діаметра, необхідний більший снаряд, який не могли застосовувати в мушкетах того часу.

Цей висновок спростував поширену легенду, ніби Карл XII був убитий гудзиком від власного мундира ("кулею-гудзиком", як її називають у Швеції), яку в нього випустив найманий убивця, підісланий втомленими від надмірної войовничості монарха змовниками.

Автори дослідження вважають, що, згідно з розрахунками, Карла вбила залізна картеч діаметром понад 20 мм, що мала швидкість, аналогічну швидкості кулі, випущеної зі стін фортеці за 200 м від того місця, де стояв король. Остаточний висновок: Карл XII був убитий ворогом, а чи не кимось зі своїх.

Шведський король став останнім монархом Європи, полеглим на полі бою. Після його загибелі точилися суперечки про те, чи була його смерть просто бойовим епізодом чи результатом змови шведської аристократії, невдоволеної продовженням руйнівної війни. Ексгумація, проведена в 1917 році, показала, що Карл справді був убитий пострілом зліва (де знаходилися датські укріплення). Але вихідний отвір у його черепі з протилежного боку (шведських траншей) був більшим за вхідний, що стало приводом для чуток про змову.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини