MENU

Отруї мене ніжно: мурахи діляться отрутою з родичами, щоб захистити їх від хвороб

394 0

Отруї мене ніжно: мурахи діляться отрутою з родичами, щоб захистити їх від хвороб

Отрута вогняних мурах смертельно небезпечна, але самі мурахи так не вважають. Вони навіть діляться отрутою з родичами, щоб запобігти спалахам хвороб усередині гнізда.

Вогняні мурахи відомі як моторошні «маленькі машини смерті», чия отрута викликає пекучий біль, який можна порівняти з болем від опіку. Тільки у США від цих комах щорічно страждають близько 14 мільйонів осіб, і якщо одні відчувають лише біль, інших отрута мурах може призвести до анафілактичного шоку.

Але те, що для людини — небезпечна отрута та джерело потенційних проблем зі здоров'ям, для самих мурах — пристосування для полювання, засіб захисту від хижаків і навіть ліки. Мурашина отрута, що поширюється всередині колонії, працює як антибіотик широкого спектра дії, пригнічуючи зростання небезпечних патогенів. Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковано у журналі Journal of Insect Physiology, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Вчені знайшли в океані гігантську тварину з щупальцями

Оскільки мурахи-фуражири (ті, що забезпечують збирання їжі та її доставку в гніздо) часто контактують з різними грибками, бактеріями та мікроорганізмами, а після повернення додому діляться їжею з побратимами, мурахам доводиться якимось чином дбати про власне здоров'я. І найнадійніший спосіб зробити це — прийняти антибіотики у вигляді порції отрути або продезінфікуватися, будучи обприсканим з отруйної залози родича.

Виявилося, дорослі мурахи постійно діляться отрутою один з одним, виділяючи її та розприскуючи на навколишні поверхні або дозволяючи сородичам самостійно отримати дозу «ліків». Також робітники згодовують отруту личинкам, які особливо вразливі перед патогенами, але самі виробляти отруту ще не вміють.

Читайте також: Вчені знайшли в Гренландії рибу, в жилах якої тече антифриз, що світиться. ФОТО 

Коли зароджується нова колонія, самка-засновниця, що отримала порцію отрути в батьківському гнізді й зберігає її в зобику, годує отрутою всіх личинок, що вилупилися. Це триває, доки з'явиться перше покоління робочих мурах, після чого вони починають дбати про підростаючих личинок.

Таким чином, вогняні мурахи розвинули не тільки індивідуальний, а й соціальний імунітет, заснований на постійній взаємодії членів колонії та розділеної ними отрути.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини