MENU

Майже третина видів: суперкомп’ютер передбачив масове вимирання до кінця цього століття

704 0

Майже третина видів: суперкомп’ютер передбачив масове вимирання до кінця цього століття

Нове дослідження австралійських та європейських вчених показує, що до 2100 року Землі загрожує масове вимирання, яке може знищити 27% світової біорізноманіття.

Дослідники розробили віртуальну модель Землі, яка відображає зміни у живій природі, спричинені кліматичними процесами. Вони використовували суперкомп'ютер, який обробив понад 15 тисяч харчових ланцюгів. Так, за задумом авторів, можна передбачити долю взаємозалежних видів, пише НВ, інформує UAINFO.org.

Результати вказують на те, що до 2050 року зникне 10% всіх видів рослин та тварин, а до кінця цього століття цей показник зросте до 27%.

Причини, на думку авторів дослідження, полягають у надмірній експлуатації ресурсів, змінах у землекористуванні, забрудненні, зміні клімату.

Дослідженням керували вчений Європейської комісії Джованні Строна та професор Корі Бредшоу з Університету Фліндерс, Аделаїда, Австралія.

На думку авторів дослідження, планета вже вступила у шосте масове вимирання, спричинене діяльністю людини та зміною клімату.

"Діти, народжені сьогодні, які доживуть до 70 років, можуть стати свідками зникнення буквально тисяч видів рослин і тварин, від крихітних орхідей і дрібних комах до таких знакових тварин, як слон і коала", - заявив професор Бредшоу.
Цінність нової моделі у тому, що вона, на відміну попередніх, аналізує процеси скорочення популяцій взаємозалежних видів. Автори стверджують, що такий підхід дає більш точне уявлення про стан живої природи планети.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини