MENU

Дослідники назвали найзатятіших звірів-людожерів

1662 0

Дослідники назвали найзатятіших звірів-людожерівЛеопарда нерідко можна застати за поїданням людини, причому переважно хижаки нападають на дітей

Великі хижаки, які змушені ділити довкілля з людьми, дедалі частіше розглядають двоногих сусідів як здобич. Тепер вчені назвали сімейство ссавців, від іклів та пазурів яких люди гинуть найчастіше.

Відповідне дослідження опубліковане у журналі PLoS Biology, інформує UAINFO.org.

У міру того, як на планеті залишається все менше недоторканих куточків дикої природи, а чисельність людства неухильно зростає, диким тваринам доводиться частіше стикатися з людьми, що неминуче призводить до конфліктів. По всьому світу великі хижаки нападають на двоногих жертв, при цьому відсоток та обставини подібних інцидентів залежать як від виду тварини, так і рівня доходів у конкретній країні.

Проаналізувавши 5089 повідомлень про напади великих хижаків 12 видів із трьох сімейств (котячих, псових та ведмежих), зібраних з 1970 по 2019 рік, міжнародна група дослідників звернула увагу, що з часом кількість нападів тільки зросла, особливо у країнах з низькими доходами населення.

Читайте також: На Алясці білий ведмідь роздер двох людей

Якщо доходи населення в країні були високі й для виживання людині не доводилося постійно вторгатися в середовище проживання великих хижаків, більшість нападів відбувалися під час прогулянки національним парком або походу у гори — інакше кажучи, тоді, коли люди свідомо вирушали до місць, де мешкають дикі звірі. Навпаки, у країнах із низькими рівнями доходів 90 відсотків нападів трапилося, поки люди займалися повсякденними справами — рибалили, пасли худобу чи працювали на полі, перебуваючи у небезпечній близькості від мисливських територій хижаків.

З метою з'їсти людину найчастіше нападали котячі та псові, тоді як ведмежі зазвичай атакували, тільки якщо захищали дитинча або їх застигли зненацька. Найбільш смертоносними виявились напади великих кішок (левів, тигрів, леопардів, ягуарів та пум): близько 65 відсотків випадків закінчилися загибеллю жертви. Тоді як під час нападу псових (вовків і койотів) загинуло 49 відсотків жертв, а під час нападу ведмедів — лише дев'ять відсотків.

Читайте також: Американець з відкушеною алігатором рукою провів три дні на болоті та вижив

За словами дослідників, профілактичні заходи, спрямовані на зниження ризику нападу хижаків на людей, слід адаптувати до умов життя у конкретній країні. У державах з високими рівнями доходів підійдуть просвітницька робота та жорстке дотримання правил поведінки під час відвідин національних парків або зон для кемпінгу.

Однак у країнах з низьким рівнем доходів, де людина змушена вторгатися на мисливські території хижих звірів, ефективнішим був би територіальний поділ місць проживання диких тварин і полів для випасання худоби та вирощування сільськогосподарських культур — що з урахуванням населення, що росте, практично неможливо.

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини