MENU

ATACMS для України: в Politico розповіли, чому США зволікають із передачею ЗСУ далекобійних ракет

586 0

ATACMS для України: в Politico розповіли, чому США зволікають із передачею ЗСУ далекобійних ракет

У США все ще сумніваються, чи передавати українській армії далекобійні ракети ATACMS. У Вашингтоні переживають, що передача цього виду зброї Києву знизить запаси країни та готовність американської армії до відбиття власних загроз.

Про це повідомило видання Politico із посиланням на чотири анонімні джерела. Крім того, у Білому домі стурбовані тим, що Україна зможе застосовувати ці ракети для ударів по території країни-агресора, яка розпочала війну, інформує UAINFO.org.

Як сказали співрозмовники, американські чиновники вже нібито повідомили Києву про своє рішення не передавати ракети ATACMS.

Проте, як пише видання, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у міністерстві оборони США не робили ревізії запасів.

"Оцінка Пентагоном своїх запасів частково ґрунтується на тому, скільки зброї та боєприпасів, на думку фахівців із планування, їм може знадобитися для протистояння ворогові. Ці плани суттєво не переглядалися з початку війни в Україні та не переглядали запаси, які можуть знадобитися США в резерві, щоб протистояти ослабленій Росії, та не враховували той факт, що Україна, по суті, веде цю війну просто зараз", – йдеться в матеріалі.

За словами одного з американських чиновників, який говорив із журналістами анонімно, одна з причин, через яку військові не наважуються відправити ATACMS, пов'язана з бажанням підтримувати певний рівень боєприпасів на складах США.

Читайте також: Винищувачі для України і "танковий кулак": чого чекати від нового "Рамштайну" та чи може зустріч стати справжнім проривом

Крім того, у Білому домі все ще залишається побоювання, що передача далекобійних ракет Україні – це з боку адміністрації Байдена "надто агресивний крок".

Водночас видання підкреслило, що компанія Lockheed Martin виробила близько 4 тисяч ATACMS у різних конфігураціях за останні 20 років. Деякі з цих ракет були продані союзним країнам, які купили ракети для власних систем залпового вогню.

Одне із джерел сказало Politico, що Україна розглядає ідею отримання дозволу Вашингтона на купівлю цього виду озброєння у країни-союзника за кошти, надані США в межах допомоги. ATACMS, зокрема, перебуває на озброєнні Південної Кореї, Польщі, Румунії, Греції, Туреччини, Катару та Бахрейну.

Нещодавно президент України Володимир Зеленський знову закликав партнерів надати нашим ЗСУ далекобійні ракети, зокрема ATACMS, для захисту від російського терору.

Вони допомогли б захистити українські міста та села від атак РФ, які щодня забирають життя мирного населення.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини