MENU

Одинадцяти хвилин швидкої ходьби на день виявилося достатньо для зниження ризику ранньої смерті, – дослідження

619 0

Одинадцяти хвилин швидкої ходьби на день виявилося достатньо для зниження ризику ранньої смерті

За словами дослідників з Кембриджського університету, кожній десятій ранній смерті можна було запобігти, якби люди дотримувалися хоч половини добової активності, яка рекомендується.

Про це йдеться в дослідженні, яке опубліковане у журналі British Journal of Sports Medicine, інформує UAINFO.org.

Серцево-судинні захворювання, такі як хвороби серця та інсульт, забирають найбільше життів. Відомо, що помірна фізична активність знижує ризик серцево-судинних захворювань. Для підтримки здоров'я медики рекомендують дорослим присвячувати хоча б 150 хвилин на тиждень помірним фізичним тренуванням, при яких підвищується швидкість серцебиття та дихання, але людина все ще здатна вільно розмовляти.

Читайте також: "Це унікальний дар природи": нутриціолог назвала овоч, який обов'язково потрібно їсти

Щоб визначити рівень фізичної активності, необхідної для зниження ризику серцево-судинних хвороб та передчасної смерті, дослідники з Кембриджського університету (Великобританія) провели систематичний огляд та метааналіз опублікованих даних. Це дозволило їм зробити надійніші висновки, об'єднавши дослідження, які самі по собі не давали достатніх доказів і іноді суперечили одне одному.

Вчені розглянули результати, опубліковані в 196 статтях, що охоплюють дані понад 30 мільйонів учасників. З'ясувалося, що дві третини досліджених людей присвячували помірній фізичній активності менше ніж 150 хвилин на тиждень і лише один із десяти займався понад п'ять годин на тиждень.

Читайте також: Інфаркт, інсульт, раптова смерть. Вчені розповіли про небезпеку популярного підсолоджувача

Однак, навіть якщо люди приділяли фізичним вправам лише 75 хвилин на тиждень, тобто вдвічі менше за рекомендовану норму, ризик ранньої смерті через проблеми з серцем знижувався майже на 23 відсотки. До того ж це знизило можливість розвитку деяких видів раку на 3–26 відсотків. Отже, всього 10–11 хвилин помірної фізичної активності на день можуть суттєво покращити стан здоров'я.

За підрахунками вчених, якби всі учасники досліджень займалися помірною фізичною активністю не менше 75 хвилин на тиждень, можна було б запобігти приблизно одній з десяти ранніх смертей. Якщо ж збільшити тривалість тренувань до 150 хвилин, вдалося б запобігти вже одній із шести ранніх смертей, або близько 16 відсотків.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини