Скорочення використання соцмереж лише на 15 хвилин на день покращило імунітет, – дослідження
Вчені з Великої Британії встановили: якщо людина проводить менше часу в соціальних мережах, вона значно покращує загальний стан здоров'я, сон і імунітет. Крім того, скорочення часу використання соцмереж послаблює симптоми депресії та знижує почуття самотності.
Існує чимало досліджень, присвячених впливу соціальних мереж на нашу психіку. У 2018 році, наприклад, вчені зі США вже розповідали, що скорочення часу, проведеного в соцмережах, позбавляє відчуття самотності та послаблює симптоми депресії. Минулого року дослідники з Малайзії показали схожий взаємозв'язок: користування соцмережами обтяжило перебіг депресії. Нова робота вчених з Університету Суонсі (Велика Британія), опублікована в Journal of Technology in Behavior Science, розширила ці висновки, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Одинадцяти хвилин швидкої ходьби на день виявилося достатньо для зниження ризику ранньої смерті, – дослідження
Дослідження проводилося за участю 50 студентів (33 жінок та 17 чоловіків) віком від 20 до 25 років, які протягом трьох місяців заповнювали анкети про своє здоров'я та психологічний стан, а також надавали щотижневі звіти про користування соцмережами.
Випробуваних випадковим чином розподілили на групи. Першу попросили скоротити використання соціальних мереж на 15 хвилин на день, другу – користуватися ними як завжди, а третю – скоротити час у Мережі на 15 хвилин щодня, але присвятити його спеціально будь-якій іншій діяльності.
З'ясувалося, що у тієї групи, яка скоротила використання соціальних мереж, у середньому на 15 відсотків покращилася імунна функція (у тому числі зменшився розвиток папілом, випробувані стали рідше хворіти на грип та застуду), наполовину — якість сну, а на 30 відсотків зменшилися симптоми депресії.
Читайте також: Інфаркт, інсульт, раптова смерть. Вчені розповіли про небезпеку популярного підсолоджувача
Цікаво, що група, яку просили скоротити користування соцмережами на 15 хвилин на день, за фактом урізала цей час приблизно на 40 хвилин. Ці учасники повідомили про зниження рівня залежності від соціальних мереж.
Натомість випробувані, які мали нічого не робити, збільшили час користування соцмережами на 10 хвилин. Ті ж, кого просили використати часове вікно, що звільнилося, для іншої діяльності, щодня проводили в Мережі на 25 хвилин більше.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки