MENU

Прилипко: Замість 31 зуба у Росії залишилося 16

1434 0

Українські військові готуються до виконання бойового завдання

Важлива новина про переформатування глобального ринку озброєнь прийшла із SIPRI, Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу 

Росія втратила друге після США місце експортера зброї, поступившись Франції. Експерти прогнозують продовження падіння, тому п'ятірка лідерів поповнення арсеналів планети виглядатиме так: США, Франція, Китай, Німеччина, Росія.

Про це на власній сторінці у Facebook пише журналіст Олександр Прилипко, інформує UAINFO.org.

Лише кілька прикладів, які я взяв із публікацій Guardian, оскільки повний звіт SIPRI, можна отримати тільки за гроші. 

За останні п'ять років російська частка експорту бойового заліза впала з 31 до 16%. Обвал стався за останні три роки, найбільш суттєвий у 2022-му. Спочатку Китай, а потім і Єгипет, два найбільші покупці, віддали перевагу власним і західним озброєнням. За ними пішла Індія. Якщо в період з 2018 до 2022 року Росія продала 324 літаки та вертольоти в ці країни, то зараз є контракти лише на 84 і навряд чи з'являться нові. 

Водночас, зазначають експерти, Україна стала найбільшим імпортером зброї, перейшовши з 14-го на 3-е місце. Тепер ми позаду Індії та Саудівської Аравії, але попереду Катару, Австралії та Китаю. 

Серйозні зміни у світовій системі безпеки та стримування. Крім того, вони дозволяють побачити і перспективу світу для України. Добре озброєна країна не викликає спокус у агресора. Особливо, коли сам агресор втрачає статус потужної та технологічної військової сили. Це не означає, що ми повинні втрачати пильність і впадати в ейфорію переможців. Просто маємо знати, куди і до чого все йде. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Олександр ПРИЛИПКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини