MENU

Стоунхендж не був гігантським календарем? Учені висунули нову теорію

1361 0

Стоунхендж не був гігантським календарем? Учені висунули нову теорію

Стоунхендж – одна з найвидатніших доісторичних пам’яток людства. За останніми версіями вчених, його будівництво завершили приблизно 3,5 тис. років тому. Гігантські камені утворювали неповне подвійне коло. Статистика вражає: щоб тягнути один камінь, знадобилося б 500 чоловік, а ще 100 чоловік були потрібні, щоб укласти ролики перед санчатами.

Довгий час вважалося, що Стоунхендж служив у якості сонячного календаря. Однак нещодавно вчені спростували цю теорію. Про нові гіпотези та відкриття розповіло видання Daily Mail, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Таємниця Стоунхенджу

Досі достеменно невідомо, з якою метою були встановлені гігантські камені. Найбільший із каменів важить 50 тонн, і транспортування водою було б неможливим, тому є підозри, що для перевезення використовували санки та мотузки. Вчені виявили кремовані людські кістки тож припускали, що Стоунхендж був частиною релігійних церемоній. Але найпопулярнішою була версія про давній сонячний календар.

Італійські та іспанські експерти стверджують, що це твердження є "абсолютно необґрунтованим" і базується на "вимушених інтерпретаціях, нумерології та непідтверджених аналогіях".

Читайте також: Вчені виявили жертву найдавнішого вбивства в історії Європи: це сталося десятки тисяч років тому

Теорія календаря

Донедавна переважна більшість науковців вважала, що Стоунхендж – гігантський хронометр-календар, за допомогою якого люди у давнину відслідковували сонячний рік тривалістю 365,25 днів. Стоунхендж враховував сонцестояння та рух Землі навколо небесного світила.

У своєму дослідженні, опублікованому в Antiquity рік тому, професор Тімоті Дарвілл проаналізував кількість і розташування великих піщаникових плит Стоунхенджа, які називаються сарсенами. Дарвілл зробив висновок, що Стоунхендж – це "простий і елегантний" вічний календар, заснований на сонячному році. Кожен з велетенських каменів уособлював місяць року.

Стоунхендж не був гігантським календарем? Учені висунули нову теорію

Нові гіпотези

Доктор Джуліо Маглі з Політехнічного університету Мілана та професор Хуан Антоніо Бельмонте з університету Ла-Лагуна на Тенеріфе заявили, що теорія календаря не витримує жодної критики.

"Стоунхендж — це надзвичайно складний пам’ятник, який можна зрозуміти, лише взявши до уваги його ландшафт і хронологію його різних фаз протягом століть", — кажуть доктор Маглі та професор Бельмонте.

Читайте також: "Золотий вік" Китаю. Дослідники виявили поховання та скарби могутньої династії Тан

Вчені зазначають, що у давнину було понад 60 каменів Стоунхенджу, більшість з яких були втрачені за тисячоліття. Тож теорія про календар з цієї точки зору здається трохи нелогічною.

Чим міг бути Стоунхендж

У доісторичних люде не було теодолітів та компасів, вони використовували камінці, стовпи, деревину та мотузки. І досі ніхто не може бути впевненим щодо призначення Стоунхенджу. Він міг бути гігантським годинником, календарем, храмом, місцем поховання, своєрідною лікарнею або місцем поклоніння богам. Тож невідомо, чи буде колись достеменно розгадана таємниця однієї з найдавніших пам’яток людства.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини