Ви можете це контролювати: сім поширених причин, через які ви швидко набираєте вагу
Зайві кілограми не завжди є проблемою, але нетипове збільшення ваги може вказувати на проблеми, яку ви захочете вирішити, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Можливо, це гормональний стан, розлад настрою чи інший фактор, який змінює вашу фізіологію, а ви цього не усвідомлюєте. Єдиний спосіб бути повністю впевненим у тому, що відбувається — проконсультуватися зі своїм лікарем.
Підсумовуючи, існує кілька факторів, які можуть сприяти збільшенню ваги, і швидкість, з якою людина набирає вагу, може змінюватися залежно від способу життя, генетики та інших факторів.
Читайте також: "Рятівне коло". Дієтолог пояснила, чому росте жир на животі і як його позбутись
Визначивши основні причини збільшення ваги, люди можуть вжити заходів для контролю своєї ваги та підтримувати здоровий спосіб життя.
Такі звички можуть бути індивідуальні, проте деякі з найбільш поширених причин набору зайвої ваги можуть включати:
Недостатній сон
Недостатній сон може впливати на рівень гормонів, які контролюють апетит, такі як грелін та лептин. Якщо людина не відпочиває достатньо, вона може відчувати більший апетит та з'їдати більше їжі, що може призвести до набору зайвої ваги.
Наука все ще намагається зрозуміти складний зв’язок між сном і вагою, але з’явилося дослідження, яке пов’язує брак сну зі збільшенням ваги. Менша тривалість сну призводить до метаболічних змін. У дітей, наприклад, недостатній сон негативно впливає на гіпоталамус, який регулює апетит.
Читайте також: Світлана Фус: Дієта не вирішує проблеми із зайвою вагою
Нестача сну також впливає на наш метаболізм — процеси, за допомогою яких ваше тіло перетворює їжу в енергію.
Тому, коли ви недосипаєте, ви, швидше за все, матимете підвищений апетит і рідше зупинитесь, перш ніж насититесь.
Споживання пересоленої їжі
Пересолена їжа може призвести до зберігання рідини в організмі, що може збільшити вагу.
Якщо ви намагаєтеся скинути зайву вагу, вам слід намагатися їсти якомога менше солі. Такі продукти, як фрукти та овочі, які природно містять низьку кількість натрію, можна їсти. Однак продукти, які містять додану сіль, можуть призвести до збільшення ваги або затримки води.
Стрес
Стрес може призвести до зміни рівня гормонів в організмі, таких як кортизол, які можуть збільшити апетит та вплинути на споживання їжі. Крім того, стрес може призвести до відчуття втоми та безсилля, через що людина може споживати більше їжі, щоб отримати більше енергії.
Читайте також: Дієтологиня пояснила, чому ми не худнемо під час посту
Справлятися з почуттями тривоги чи смутку шляхом бездумного жування — це те, що іноді роблять майже всі. Але будь-яке з цих розладів настрою може зробити переїдання звичайним механізмом подолання поганого настрою, згідно з дослідженням в Міжнародному журналі поведінкового харчування та фізичної активності.
Ліки
Певні ліки, такі як антидепресанти або стероїди, також можуть сприяти збільшенню ваги. Ці ліки можуть впливати на обмін речовин, апетит або затримку води, що може призвести до швидкого збільшення ваги.
Експерти не зовсім впевнені, чому деякі ліки цієї групи викликають збільшення ваги. І кількість набраної ваги, здається, різниться в різних дослідженнях. Тому важко сказати, скільки ваги ви можете набрати за допомогою цих ліків.
Дослідження показали, що люди, які приймали амітриптилін, набрали приблизно до 7 кг. Досвід кожного з антидепресантами та збільшенням ваги унікальний. Тому обов’язково обговоріть свої цілі лікування та проблеми зі своїм медичним працівником.
Синдром непокою ніг
Це неврологічне захворювання, при якому людина відчуває неприємні відчуття в ногах, що змушує її рухатися. Це може призвести до підвищеного споживання їжі та набору зайвої ваги.
Загалом аналізи дослідження продемонстрували позитивний зв’язок між ожирінням і СБН. У контрольованих дослідженнях дослідники виявили, що у людей з ожирінням у 5 разів частіше розвивається СНЗ.
У учасників когортних і перехресних досліджень ризик підвищився на 59% і 36% відповідно. Відповідно до дослідження, кореляція була навіть сильнішою у жінок із ожирінням, ніж у чоловіків.
Гіпотиреоз
Ваша щитовидна залоза є головною залозою, яка контролює багато функцій організму, тому, за даними Американської асоціації щитовидної залози, коли вона не працює належним чином, симптоми з’являються у всьому тілі .
Згідно з Harvard Health Publishing, коли ваш метаболізм у стані спокою сповільнюється, це зменшує кількість калорій, які ви спалюєте протягом дня.
За даними Американської асоціації щитовидної залози, у кожної восьмої жінки протягом життя розвинеться захворювання щитовидної залози. Інші симптоми, на які слід звернути увагу, це м’язова слабкість, постійне відчуття холоду, здуття живота та запор.
Якщо ваш лікар діагностує гіпотиреоз, вам, ймовірно, призначать пероральний замінник гормону щитовидної залози, який може полегшити неприємні симптоми протягом декількох тижнів.
Зловживання алкоголю
Алкогольні напої, як правило, мають високу калорійність і можуть сприяти збільшенню ваги, якщо вживати їх у надмірній кількості. Наприклад, банка пива 0,5 л може містити близько 250 калорій. Якщо хтось регулярно вживає кілька напоїв на день, споживання калорій може швидко збільшитися і призвести до збільшення ваги.
Крім того, вживання алкоголю може підвищити апетит і призвести до переїдання. Це пояснюється тим, що алкоголь може порушити роботу гормонів, які регулюють почуття голоду та ситості, через що люди частіше їдять більше, ніж їм потрібно. Крім того, алкоголь може погіршити здатність приймати рішення, що ускладнює опір нездоровій їжі.
Нарешті, надмірне вживання алкоголю також може перешкоджати здатності організму метаболізувати жир, що призводить до накопичення жиру в печінці та інших органах. Це може сприяти розвитку таких станів, як жирова хвороба печінки, яка також може призвести до збільшення ваги.
Як швидко схуднути
Щоб швидко схуднути, треба дотримуватись простих правил, впевнені, ви про них знаєте. Поєднання дієти та фізичних вправ, є однією з ефективних стратегій є зменшення споживання калорій при збільшенні рівня фізичної активності.
Здорова збалансована дієта з низьким вмістом калорій і високим вмістом поживних речовин, таких як нежирний білок, фрукти, овочі та цільні зерна, може сприяти зниженню ваги.
Крім того, регулярні фізичні вправи можуть допомогти спалити калорії та покращити загальний стан здоров’я. Поєднання серцево-судинних вправ, таких як біг, їзда на велосипеді або плавання, і силових тренувань, таких як важка атлетика або вправи з власною вагою, може сприяти зниженню ваги та покращенню м’язового тонусу.
Однак важливо проконсультуватися з лікарем перед початком будь-якої нової дієти чи програми фізичних вправ, особливо якщо у вас є якісь проблеми зі здоров’ям. Швидка втрата ваги не може бути безпечною або стійкою для всіх, тому важливо віддавати перевагу довгостроковому здоров’ю та добробуту, а не короткостроковим результатам.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки