Світлана Фус: Дієта не вирішує проблеми із зайвою вагою
Багато жінок хоча б раз в житті стикалися з проблемою зайвої ваги та пробували різні способи схуднення. Як правило, доводиться вводити жорсткі обмеження для скидання зайвих кіло: відмовлятися від якоїсь групи продуктів, різко зменшувати калорійність їжі, або використовувати вузький набір дозволених продуктів.
Багато хто, особливо не замислюючись, використовує подібні диво-дієти сподіваючись на швидкий результат і вірячи, що це допоможе залишатися в хорошій формі. Але перш ніж слідувати таким дієтам або віддавати перевагу "продуктам для схуднення" ви повинні знати, як працюють такі методи і який буде ефект. Насправді вони можуть завдати шкоди здоров'ю і негативно відбитися на зовнішньому вигляді, пише у свооєму блозі дієтолог Світлана Фус, інформує UAINFO.org.
Багаторазові спроби скинути вагу швидко і за допомогою дієт призводять до зворотного ефекту - стійкої повноти, погіршення здоров'я, депресії. Причина проста: більшість дієт працюють за одним принципом: збивають з пантелику організм, змушують його спалювати жири, придушують апетит.
Читайте також: Дієтологиня пояснила, чому ми не худнемо під час посту
Зазвичай пропонують такі варіанти:
- Виключати жири - жирна їжа викликає ожиріння, підвищує холестерин, розвиває атеросклероз і т. д.
- Прибрати вуглеводи, всі проблеми від них - діабет, інсулін, ожиріння.
- Усунути білки - вони закислюють організм, отруюють його ацетоном, прискорюють старіння.
Так, ці твердження вірні, але лиш при надмірному споживанні. Тому потрібно навчитися дотримуватися норми.
А відмова від білків, жирів або вуглеводів призведе до безлічі проблем.
Часто зустрічається помилка - купувати продукти з низьким вмістом жиру. Вибираючи їх, багато хто вважає що вони корисні та є необхідним компонентом дієти для зниження ваги. Але це далеко не так. Для поліпшення смаку продуктів з низьким вмістом жиру, виробники додають більше цукру, ароматизаторів і стабілізаторів, які знижують їх харчову цінність та користь для організму.
Це стосується, в першу чергу, молочних продуктів зі зниженою або нульовою жирністю. Жири необхідні для підтримки функціонування всіх систем організму, оскільки входять до складу клітинних мембран, гормонів, жиророзчинних вітамінів A, D, E і К. Почуття ситості також пов'язане з вживанням жирів. Тому порція знежиреного сиру або йогурту в раціоні тих, що худнуть стане досить великою. Крім того знежирені молочні продукти висококалорійні за рахунок вуглеводів, тому скоротити споживання калорій буде проблематично.
Читайте також: Дієтолог: Кефір містить до 40-50 різних штамів бактерій і дріжджів, а в йогурті зазвичай залучено тільки два штами
Вибираючи молочні продукти, віддавайте перевагу продуктам із середнім вмістом жиру: 2,5-3,2% для молока, 15% для сметани, 3-4% для йогуртів, 5-9% для сиру.
Не менш поширена помилка - виключати з харчування лактозу, глютен, коли немає харчової алергії або непереносимості цих компонентів.
Багаторічний досвід роботи дієтологом навчив мене важливому - дотриманням дієт не вирішуються проблеми з вагою. Як лікар я проти будь-яких дієт. Будь-який обмежувальний раціон, особливо низькокалорійні дієти, заборони та відмови від продуктів це ще й додатковий стрес для організму.
Щоб нормалізувати вагу та утримувати результат потрібно інше - здорове харчування, яке вимагає регулярності та різноманітності. А ще адекватне фізичне навантаження. Ніякий суперпродукт не врятує. Він може стати корисним доповненням до звичайного раціону харчування.
Немає однозначно хороших або однозначно поганих продуктів. Ключову роль відіграє баланс. А екстремальними діями-заборонами або відмовами можна тільки його порушити.
Насправді нам всім потрібно збалансоване і здорове харчування. Саме воно-ключовий фактор для нормалізації ваги. Важливий баланс білків, жирів і вуглеводів, мікронутрієнтів і вітамінів. Водно-сольовий баланс. Баланс енергії, відпочинку і навантажень.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки