MENU

Вчені відповіли на запитання, чому "ти не ти, коли голодний"

866 0

Вчені відповіли на запитання, чому "ти не ти, коли голодний"

Дослідники зі США дізналися, чому ми почуваємося погано, коли голодні. У всьому винні бактерії нашого організму. При нестачі певних поживних речовин вони виділяють токсини.

Вчені з університетів Північної Кароліни, Гарвардського та Прінстонського (США) вирішили з'ясувати, чому багато людей відчувають неприємні відчуття, коли голодні. Вони запідозрили у цьому бактерії, що живуть у наших організмах. Свої висновки дослідники представили у журналі Nature Microbiology, інформує UAINFO.org.

Як об'єкт дослідження вчені вибрали паличкоподібну бактерію Clostridium perfringens, яка живе в кишечнику людини та інших хребетних, а також комах. Дослідники з'ясували, що генетично ідентичні клітини у бактеріальному співтоваристві Clostridium perfringens виконують різні функції. Одні групи цієї спільноти відрізняються «зразковою» поведінкою, а інші виробляють токсини, через які ми почуваємося погано і навіть хворіємо.

Читайте також: Вчені виявили гормон, який змушує думати про секс і покращує лібідо

Щоб дізнатися, чому ідентичні бактерії поводяться по-різному, вчені скористалися спеціальним пристроєм — генератором мікрофлюїдних крапель, за допомогою якого розділили окремі бактеріальні клітини на краплі, а потім проаналізували кожну з таких клітин.

З'ясувалося, що клітини Clostridium perfringens, які не виробляли токсини, добре забезпечувалися поживними речовинами. Тим же, хто в буквальному значенні «бризкав отрутою», не вистачало найважливіших поживних елементів. Вчені вважають, що ці токсини змушують людину почуватися погано. Коли бактерії «нагодували», вони відразу почали «поводитися гарно».

Читайте також: Рятуючи планету. У Британії розробляють морозиво, яке не тане на сонці

Токсини, що виділяються бактеріями, призводять до захворювань не тільки у людей, але, наприклад, у курей, яких розводять на фермах. Без використання антибіотиків птахи починають хворіти. Але через проблему антибіотикорезистентності від цього виду терапії повсюдно відмовляються. Що ж запропонувати натомість? Дослідники зі США вважають, що їхня робота допоможе пролити світло на це питання. Тепер, коли вчені знають, які поживні речовини відіграють роль у токсичності бактерій, вони можуть знайти фактори, що «вимикають» вироблення цих токсинів. На думку вчених, це допоможе виявити механізми створення нових ліків — альтернативи антибіотиків.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини