MENU

Простіше нікуди: психологиня назвала одне слово, здатне покращити відносини

3094 0

Простіше нікуди: психологиня назвала одне слово, здатне покращити відносини

Психологи називають фундаментальною помилкою у відносинах невміння відокремлювати поведінку людини від особистості. Наприклад, якщо партнер чи дитина робить щось не так, досить легко вирішити, що це було зроблено навмисно через неуважність, лінощі, егоїзм, безтурботність тощо.

Ми можемо почуватися правими у своїй критиці, але часто упускаємо той факт, що вчинок не відображає людину як особистість. У результаті опонент різко реагує на такі звинувачення. Психологиня Ейлін Кеннеді-Мур назвала просте слово, яке може врятувати ситуацію: "ой", інформує UAINFO.org з посиланням на портал Рsychology Тoday.

Читайте також: Психолог назвав три поширені переконання, які можуть зруйнувати відносини

"Зверніть увагу на різницю між цими твердженнями: «Ой, ти залишив свою брудну білизну на підлозі» і «Ти залишив свою брудну білизну на підлозі. Ти такий ледачий нечупара!». Або: "Ой, ти забула, що у мене сьогодні ввечері зустріч" замість "Ти як завжди забула, що у мене сьогодні ввечері зустріч!», – пояснила фахівець.

На її думку, "ой" - відмінне слово для відносин, оскільки воно не ставить людину в позицію обвинуваченого.

"Я наголошую, що це просте слово зміцнює відносини, і вказує на нашу у віру в те, що інша людина не мала злого наміру в її вчинку", - додала психолог.

Читайте також: Психологиня розповіла, як налагодити стосунки у парі при частих конфліктах

Кеннеді-Мур уточнила, що використання "ой" спонукає нас розглянути можливість "пом'якшуючих обставин" та скоротити промах до прийнятних масштабів. В результаті ситуація вже здається не кризою, а невеликою проблемою, яку можна легко подолати. Крім цього, "ой" не змушує опонента захищатися, в результаті йому простіше зробити крок уперед і все виправити без необхідності вигадувати виправдання.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини