MENU

Психологиня пояснила, чим корисні і чим шкідливі плітки

656 0

Психологиня пояснила, чим корисні і чим шкідливі плітки

Плітки здатні підірвати довіру і завдати шкоди репутації. Крім того, плітки можуть назавжди посварити вас з другом, стати причиною звільнення та спричинити чимало інших проблем. Постійна експертка програми Ранок Вдома на каналі "Дім" психологиня Наталя Підлісна розповіла, чому люди пліткують, чим корисне це заняття та чи варто виправдовуватися перед пліткарями, інформує UAINFO.org.

Поширення пліток загалом розглядається як шкідлива поведінка, спрямована на маніпуляції. Плітки вважаються чимось негарним, непристойним, таким, що може нашкодити репутації. Втім, це анітрохи не заважає людству з задоволенням пліткувати.

"Провели експеримент, який довів, що плітки можуть мати терапевтичний ефект. Людей об'єднували в групи і одягали апарат, який рахував ритм серця. Разом вони грали в гру, де підозрювали, що один із них поводиться нечесно. Цій людині нічого не говорили. Натомість без неї йшли у курилку і там обговорювали все. Серцевий ритм гравців ставав ідеальним після пліткування. Люди потім казали дослідникам, що вони зазнали почуття розчарування, дізнавшись про обман, а після того, як передали інформацію іншим, їм полегшало", – поділилася Наталія Пдлісна.  

Головна причина участі цих людей в пліткуванні — це бажання допомагати іншим. Тобто можна сказати, що плітки в деяких випадках дозволяють людям збирати, перевіряти інформацію, а також захищати свою групу від чогось неприємного.

Проте для більшості людей плітки — це складова життя, їм важко сказати правду в очі, натомість легше — пліткувати.

" Дуже часто ті, про кого пліткують – сильні, впевнені в собі особистості. Вони можуть бути позитивними і негативними лідерами в колективі або взагалі віддаленими від колективу. Відкрито з ними ніхто не хоче зв'язуватися, їх обговорюють поза очі. Людям поза очі подобається копатися в чужих проблемах, бо це об'єднує. Таким чином люди починають дружити проти когось та відводять від себе загрозу критики. Мотиви можуть бути різними. Наприклад, відчути себе своїм у суспільстві, наголосити на власній значущості, причетності до якоїсь таємниці, спробувати застерегти когось, покращити стосунки. Втім, частіше за все, пліткують поза очі, тому що поширена інформація — це маніпуляції", – коментує психологиня.  

Крім того експертка програми «Ранок Вдома» дала поради, як поводитися людині, яка опинилася у епіцентрі пліток:

  • цікавитися життям оточення: друзів, колег. Якщо ви цікавитесь їхньою думкою, то вони відчувають себе залученими до спільної справи, починають уникати пліток.
  • не розповсюджувати плітки, не потурати пліткарям. Коли вам розповідає хтось щось про третю особу, то запитайте для чого ця людина так вчиняє. Після такого питання людина, яка розповсюджує плітки, починає ніяковіти.
  • не виправдовуватися — і пліткарі швидко займуться іншими плітками. Адже плітки, як новини, живуть три дні, не більше.

"Також корисно проаналізувати, яка причина появи пліток про вас? Кому це вигідно? При цьому не варто виправдовуватись чи мстити пліткарям, це забирає дуже багато енергії. Плітка — це симптом поганих стосунків. Якщо вам важливі ці стосунки, то їх просто треба налагоджувати", – радить психологиня.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Наталія ПІДЛІСНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини