MENU

Користувачі Helsi помічають у власних застосунках записи до лікарів, яких не було. У чому справа

635 0

В соцмережах почали помічати, що в користувачів медичної інформаційної системи Helsi є записи до лікарів, яких вони ніколи не відвідували.

Як написала Наталка Макогон, проблема досить масова, і їй і її чоловіку призначені обстеження, флюорографії, аналізи крові, яких вони не робили, пише видання AIN.UA, інформує UAINFO.org

Інфографіка: Наталка Макогон via Facebook

Інфографіка: Наталка Макогон via Facebook

 

  • Судячи з коментарів в соцмережах, проблема системна. Про фейкові записи повідомляють вже десятки користувачів. Найгірше, що є випадок внесення в систему додаткової вакцинації, а такі записи можуть коштувати пацієнту здоров’я.
  • Як повідомила Наталка Макогон, у її чоловіка з’явилися фейкові записи про проходження відразу декількох різних лікарів та обстежень, включно з записом на флюорографію, аналіз крові, до травматолога та уролога.
  • «В реалії це означає, що пацієнт не може довіряти системі, для свого власного контролю ви не можете проглянути, яких лікарів проходили, бо половина може бути фейк і процедури фейк і все що лишається, це взяти зошит в клітинку і записувати ручкою», — резюмує Макогон.

Відповіді від Національної служби здоров’я та Helsi. Джерела: ua_philkaІгор Соловей.

  • Як пояснили в Helsi, контроль коректності внесення даних до Єдиної державної системи охорони здоров’я, які є основою для оплати праці лікарів, відповідає Національна служба здоров’я України.
  • У відповіді на скаргу про фейкові записи, яку опублікував один з користувачів, представник Національної служби здоров’я пояснює такі випадки «невірною ідентифікацією» та «випадковістю». З лікарем нібито було проведено бесіду та взято письмове пояснення.
  • Проте, з огляду на кількість випадків, це не можу бути простою помилкою. Крім того, помилкова ідентифікація передбачає, що справді пацієнти, навпаки, не мають записів про лікарів, яких вони реально відвідували.
  • Користувачі в соцмережах зазначають, що «лікарі самі оформлюють візити, оскільки керівництво вимагає від них виконання «плану» по пацієнтам. Це повна маячня, яка тягнеться ще з совкових часів, але тим не менш досі існує у державних/комунальних медзакладах».

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

AIN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини