MENU

Вчені дізналися, як проводить день середньостатистична людина по всьому світу

1078 0

Вчені дізналися, як проводить день середньостатистична людина по всьому світу

Міжнародна команда дослідників проаналізувала дані опитувань учасників із 58 країн та дізналася, на що звичайні люди витрачають свій час протягом доби.

Вчені з університетів Макгілла (Канада), Паризького (Франція), Колумбійського (США) та Наукового інституту Вейцмана (Ізраїль) вирішили дізнатися про розподіл часу середньостатистичної людини, включаючи дітей. Свої результати дослідники опублікували у журналі PNAS, інформує UAINFO.org.

Опитування включало учасників із 58 країн з існуючих 193. З'ясувалося, що людина витрачає на сон у середньому понад дев'ять годин на добу (сюди ж включено час, коли людина просто лежить у ліжку без сну). Така велика кількість годин пояснюється тим, що до опитування входили дані щодо дітей та підлітків, які, як відомо, можуть спати й по 11 годин (інформація про дітей віком до 17 років була отримана в основному з бази ЮНІСЕФ, Світового банку та організації економічного співробітництва та розвитку). Якщо ж брати інформацію лише щодо дорослих, то час їхнього сну в середньому становив близько 7,5 години на добу.

Читайте також: Космічні зіваки допоможуть астрономам вийти на контакт із інопланетянами: що вони придумали

Приблизно дев'ять годин щодоби люди витрачають на себе. При цьому приблизно 6,5 години з цих дев'яти йде на те, чим подобається займатися: гуляння, перегляд телевізора, спілкування, читання та спорт. Дві з половиною години з тих самих дев'яти йде на гігієну, догляд за собою та турботу про здоров'я — своє та дітей.

Крім опитувань, вчені оцінили інформацію і про економічну активність населення планети, отриману з онлайн-сховища статистичних даних Міжнародної організації праці, а також з банку даних таких країн, як Канада, Китай і Японія. У добірку увійшла інформація щодо 139 країн. До неї належить не лише робота (оплачувана діяльність людини), а й домашні справи.

Вчені з'ясували, що близько 3,4 години на день у населення йде на виготовлення будь-якого продукту, догляду за речами (включаючи рослини). Сюди відносяться: пошук та видобуток природних ресурсів (у тому числі їжі – похід у магазин, робота на присадибній ділянці), будівництво, виробництво, прибирання, поводження з відходами (винос сміття).

Читайте також: Коли люди вперше почали цілуватись: вчені зробили відкриття

У глобальному масштабі економічної діяльності домінують такі сфери, як сільське господарство та тваринництво, за ними йдуть торгівля, фінанси, збут, юриспруденція, управління та охорона правопорядку, а потім уже виробництво.

Вдалося виявити й відмінності, які зумовлені доходом населення у бідних та багатих країнах. Так, люди з перших держав витрачають багато часу на сільське господарство, на відміну від багатих країн.

Існують й великі культурні відмінності у такій діяльності, наприклад, як приготування їжі. В одних країнах їжу готують пів години, в інших – півтори.

А ось за таким показником, як переміщення з місця на місце, усі люди на планеті витрачають порівняно однакову кількість часу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини