MENU

Для діабетиків правильне харчування набагато ефективніше разом із фізкультурою, – дослідження

324 0

Для діабетиків правильне харчування набагато ефективніше разом із фізкультурою, – дослідження

Як фізичні вправи, так і строга дієта можуть допомогти людям зі схильністю до діабету взяти під контроль вміст цукру в крові. Але міжнародна група дослідників стверджує, що для кращого результату потрібне поєднання і того, й іншого.

Результати їхньої роботи опубліковані у журналі Nature Metabolism, інформує UAINFO.org.

Вивчаючи, як дієта та фізичні вправи впливають на інсулінорезистентність організму, група дослідників з Японії та США виявила, що у людей з ожирінням та переддіабетом, які дотримувалися дієти та регулярно підтримували фізичну активність, чутливість до інсуліну зросла сильніше, ніж у людей, що стежили лише за харчуванням.

Читайте також: Названо найшкідливішу для здоров'я спини позу для сну

Дослідження розробили таким чином, щоб усі 16 учасників втратили 10 відсотків загальної маси тіла протягом 18-21 тижня, що дозволило оцінити вплив саме підходу, а не індивідуальної маси тіла.

Одна група учасників (чотири чоловіки та четверо жінок) дотримувалися лише дієти, заснованої на рослинних інгредієнтах з низьким вмістом жирів, натрію та рафінованих вуглеводів та з високим вмістом складних вуглеводів (м'ясо в ній теж було, але на другому плані). У другій групі двоє чоловіків та шість жінок поєднували таку ж дієту з фізичними вправами, які включали шість одногодинних занять на тиждень, у тому числі мікс аеробних вправ, високоінтенсивних інтервальних тренувань та тренувань з обтяженнями.

Згідно з отриманими результатами, після 10-відсоткової втрати ваги у всіх учасників експерименту в обох групах чутливість до інсуліну покращилася, але в другій групі підвищення було вдвічі-вчетверо більше, ніж у першій.

Читайте також: Довгі розмови мобільним телефоном підвищують тиск, – дослідження

Звичайно, це дослідження має низку обмежень — наприклад, не оцінили ефект різних дієт і типів вправ, оскільки учасники з другої групи харчувалися і займалися однаково. Але в цілому результати переконливо доводять, що фізична активність і низькокалорійна дієта призводять до кращого контролю рівня глюкози, ніж тільки дієта.

Таким чином, дослідники дійшли висновку, що для ефективної боротьби з ожирінням та переддіабетом краще не лише обмежувати себе в їжі, але й давати навантаження скелетній мускулатурі. Також розробникам програм зі зниження ваги варто обов'язково включати до них фізичні вправи, щоб максимізувати їх позитивний вплив на здоров'я людини.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини