MENU

Тишкевич: Пригожин залишається у "схемі", "списувати кухаря" ой як рано

292 0

Найкраща відповідь тим оптимістичним товаришам, які вибудовували цілі теорії про ліквідацію ПВК Вагнер, про особисту ворожнечу і мало не революцію. Пригожин залишається в схемі й поки що залишається "порученцем". Але це не означає скасування "другого раунду". За слушної нагоди він знову спробує посилиться. Тим паче, що базовий його актив – Африку ніхто відбирати не збирається, пише у своєму блозі експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич, інформує UAINFO.org.

Цікаво інше — присутність на зустрічі з вагнерівцями в Кремлі Сергія Наришкіна. Це означає, що зарубіжним грошовим напрямком більш щільно починає займатися СЗР, яка буде відтісняти ГУ ГШ. Ну і глава Росгвардії Золотов різко посилив свої позиції.

Важливо відзначити так само рухи всередині російських еліт. Нагадаю, що в момент "маршу справедливості" відмовчалися три "вежі Кремля". Паузу тримали брати Михайло і Юрій Ковальчуки, Ігор Сєчін і Герман Греф із Сергієм Кирієнком. Без, як мінімум, Ковальчуків, зустріч Пригожина з Путіним не могла відбутися. Подальше мовчання інших свідчить про те, що "списувати кухаря" ой як рано.

Читайте також: У Кремлі підтвердили тригодинну зустріч Путіна з Пригожиним: про що говорили 

При цьому без відповіді залишається ключове питання: "хто стане куратором розвитку сектора ПВК у РФ?"

— Армія не підходить (незважаючи на галас із контрактами "добровольців" і МО), адже ПВК це і грошовий ресурс, особливо за кордоном. А Путін намагається не допускати наявності повного набору ресурсів для перехоплення влади в руках однієї групи. До речі, тому Золотов із Росгвардії буде вибудовувати паралельну армію.

— Згаданий Золотов теж поки що ні — він занадто швидко злітає.

— ГУ ГШ — сумнівно, враховуючи згадану вище присутність Наришкіна на зустрічі з керівництвом ПВК Вагнер.

— Сам Пригожин (чого той і домагався) — категорично ні на цьому етапі. Адже це буде свідченням капітуляції Путіна.

— СЗР? А це не їхній профіль.

І тут варто згадати ще одну малопомітну деталь. Візит Кирієнка на окуповану частину Запорізької області. Охорону периметра здійснювали не армійські підрозділи. Хто саме — поки що не знаю. Але якщо цими охоронцями виступали "нерегуляри", ми отримуємо натяки на появу силового ресурсу в суто "цивільної" "вежі Кремля". Що, як мінімум, цікаво.

Читайте також: Гіркін заявив, що Пригожин "одержимий бісами" 

Білорусь? І тут теж саме. Так, перевалочна база буде. Так, Лукашенко спробує відіграти бонуси для себе (медіа-сфера, Африка).

А що від Кремля? Відповідь варто шукати в пошуку причин — чому про зустріч Путіна та Пригожина повідомили саме сьогодні. Лукашенко намагався виторгувати максимум. Тут тобі і газ, і ринки, і логістика, і бажане дистанціювання росіян від виборів у Білорусі. І міг торгуватися далі, використовуючи унікальну формулу, яку самі росіяни розповідями про "повстання, що загрожувало країні" створили — вперше населення РФ отримало пропагандистську картинку того, що не "Росії винні сусіди", а "Росія винна сусідові послугу". Незвична і неприємна для Кремля формула.

Тому, допустивши злив інформації, Кремль, з одного боку, гасить пожежі нерозуміння у власного населення (зокрема, у фронтових частин), показуючи, що криза завершується і "цар може бути добрим". А по-друге прикриває вікно можливостей для Лукашенка. Адже створюється вже інша картина — після того, як Пригожин відступив, Путін проявив "милість" і особисто домовився про завершення конфлікту.

Тому вікно можливостей для торгу Лукашенка стрімко закривається. Після чого йому можуть і рахунок пред’явити. Не відразу, ближче до 2024 року. Але Путін мстивий, це варто пам’ятати.

Ігор ТИШКЕВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини