MENU

Зернова криза показала, що в України будуть проблеми зі вступом у ЄС, – публіцист

5733 0

Зернова криза показала, що у України будуть проблеми зі вступом у ЄС, – публіцист

Експерт наголосив, що в України почали виникали труднощі під час пошуку компромісів з Польщею.

Проблеми з експортом українського зерна продемонстрували той факт, що у разі вступу України в ЄС фермери Польщі та України будуть найбільшими конкурентами в Євросоюзі. Про це УНІАН заявив політичний оглядач видання Dziennik Gazeta Prawna, публіцист і автор книг про Україну Міхал Потоцький, зазначивши при цьому, що перемовини про вступ України в ЄС будуть дуже вкрай складними, інформує UAINFO.org.

"Зернова криза – це дуже добрий приклад того, які можуть бути проблеми між Польщею та Україною, коли Україна розпочне перемовини про вступ до Європейського Союзу. Тому що фермери Польщі та України будуть найбільшими конкурентами в Євросоюзі. Якщо ми не вивчимо уроків, не пройдемо шлях до нормального компромісу, який для вас і для нас був би нормальним вже зараз, то, коли прийде час перемовин, будуть проблеми. Перемовини про вступ України в ЄС будуть дуже складні й тяжкі", - заявив Потоцький.

Читайте також: Польські фермери заблокували проїзд вантажівок з України на одному з пунктів пропуску: що відомо

Експерт наголосив, що в України почали виникали труднощі під час пошуку компромісів з Польщею.

"Польща, як факт, буде завжди підтримувати вступ України в ЄС, тому що ми про це неодноразово казали ще з часів Помаранчевої революції. І так буде, незалежно від того, хто буде при владі. Але будуть розбіжні інтереси, теми, в яких треба знаходити компроміси. А у нас це, як бачимо, поки що не дуже добре виходить", - заявив Потоцький.

При цьому він наголосив, що проблеми з Польщею у України починаються саме тоді, коли у країн не збігаються інтереси.

"Коли у нас збігаються інтереси, ми співпрацюємо просто чудово. Мова зокрема про підтримку під час війни, у тому числі військову підтримку. Надання економічної підтримки. Підтримки біженців. Це все у нас чудово виходить. А коли у нас починаються розбіжні інтереси, то починається щось незрозуміле", - заявив експерт.

Він зазначив, що для розв'язання цієї проблеми потрібно налагоджувати тісні стосунки.

"Потрібно більше чесної розмови, дотримання того, про що ми домовлялися. І ще важливо вміти й намагатися розуміти внутрішні політичні розклади. Більше знати один про одного, про те, що відбувається у нашій політиці. У нас насправді могли б бути найкращі відносини за всю історію польсько-українських, чи до того, польсько-руських відносин (за часів Київської Русі й Галицько-Волинського князівства, – ред.). Ніяких серйозних проблем нема. Є розбіжні інтереси, й вони завжди будуть. Це нормально", - зазначив експерт.

Читайте також: В Молдові передумали обмежувати імпорт українського зерна

Нагадаємо, весною 2023 року ряд європейських країн заборонили ввезення українського зерна на свою територію. Пізніше за сприяння Єврокомісії вдалося досягти компромісу з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Болгарією. Країни погодилися не перешкоджати транзиту української агропродукції до інших країн.

У червні 2023 року дію заборони на ввезення українського зерна подовжили до 15 вересня, проте Польща заявила, що має намір заборонити Україні ввозити зернові продукти на польський ринок і після 15 вересня. У Польщі наголосили, що це крок "не проти українців, а для польських фермерів".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини