MENU

Вчені розповіли, що переживають люди під час зупинки серця

622 0

Вчені розповіли, що переживають люди під час зупинки серця

Деякі пацієнти відчували відокремлення від тіла, а також бачили силуети та білі фігури.

Група вчених із США, Британії та Болгарії провела дослідження, під час якого вони відстежували мозкову активність пацієнтів, які перенесли серцево-легеневу реанімацію (СЛР). З'ясувалося, деякі пацієнти відчували усвідомлені переживання, зокрема відчуття відділення від тіла. Результатами вчені поділилися у журналі Resuscitation, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Через 11 тижнів після смерті головного мозку у американки народилася здорова дитина

У дослідженні взяли участь 567 чоловіків та жінок, чиї серця зупинилися під час госпіталізації та яким було зроблено СЛР у період з травня 2017 року по березень 2020 року у лікарнях США та Великої Британії.

Групи спеціально навченого персоналу перебували разом із лікарем у палатах, де у пацієнтів фіксували зупинку серця. Поки лікарі проводили СЛР, дослідницькі групи прикріплювали до голови учасника датчики, що вимірюють кисень та електричну активність мозку. У ході спостереження були виявлені сплески мозкової активності, включаючи гамма-, дельта-, тета-, альфа- та бета-хвилі. Деякі з цих хвиль виникають, коли людина перебуває у свідомості та мислить.

Читайте також: Чоловік раптово "ожив" під час розтину, патологоанатом і медики дуже налякались

Пізніше дослідницька група опитала 28 із 53 тих, хто вижив. 11 пацієнтів стверджують, що перебували у свідомості, коли їм проводили серцево-легеневу реанімацію. Ще шестеро поділилися, що пережили незвичайний досвід: деякі стверджували, що відчули відокремлення від тіла, а також побачили силуети, білі фігури. Інші, однак, описали позитивні відчуття - спокій, кохання. Серед опитаних були й ті, хто переживав реальні аспекти свого лікування, такі як біль та фрази медперсоналу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини