FT: Росія запровадить нові податки – Кремлю не вистачає грошей на війну проти України
Влада Росії передбачила у проєкті бюджету на 2024 рік збільшення видатків на війну в 1,7 раза. Витратити на це планують майже третину всього розхідного кошторису – 29,4%, або 10,8 трлн рублів, що становить близько 108,3 млрд доларів. Аналітики впевнені: Кремль не зможе знайти таких грошей без запровадження нових податків.
Про це пише Financial Times. Все гострішим питанням у РФ стає швидке зростання витрат на оборону, які потроїлися після повномасштабного вторгнення в Україну, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
"У Путіна є два пріоритети: війна і влада. Ось чому бюджетний процес зараз працює таким чином, що політики спочатку стежать за тим, щоб хунта отримувала те, що їй потрібно для війни, а потім звертаються до решти бюджету. І задля цього вони постійно шукають нові джерела, щоби наскребти грошей", – зазначив економіст та професор університету Чикаго Костянтин Сонін.
Так, бюджет РФ на 2024 рік ґрунтується в основному на нерегулярних зборах, таких як податок на надприбутки для російського бізнесу і в "податок на вихід", який платять іноземні компанії, що залишають російський ринок. Також додаткові доходи влада планує отримати від підвищення податків, експортних мит та акцизів, скорочення субсидій для енергокомпаній та підвищення тарифів на комунальні послуги.
Однак з великою ймовірністю дохідна частина все одно виявиться недовиконаною на 1 трлн рублів. Зокрема, колишня співробітниця центробанку РФ та головна економістка Renaissance Capital Софія Донець зазначає: бюджет ґрунтується на надто оптимістичному прогнозі.
Щоб залатати цю діру російська влада, ймовірно, запровадить додаткові податки та збори, зазначають аналітики. Донець вважає, що це будуть все нові й нові разові збори. Також для фінансування війни РФ зможе використати додаткові прибутки від продажу енергоносіїв.
За словами Донець, скорочення витрат в областях, не пов'язаних із обороною, – "крайній засіб". Це й не дивно, бо за фінансування війни на 30% від загальних видатків бюджету скорочувати інші сфери просто нікуди.
Те, що влада шукає додаткові ресурси, вже турбує найбагатших бізнесменів, пише видання. Наприклад, Олег Дерипаска у себе в Telegram-канал публікував таке повідомлення з критикою мита для експортерів: "У нас же суверенна економіка та зростання добробуту громадян – пріоритети (але, схоже, тільки в межах "малої Москви" і по ТБ). Мабуть, хочуть остаточно вибісити вже всіх до Нового року".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки