MENU

Фахівці назвали вісім звичок для тих, хто хоче виглядати молодше і прожити довше

1270 0

Фахівці назвали вісім звичок для тих, хто хоче виглядати молодше і прожити довшеТі, хто отримав високі оцінки по здоров'ю серця, мали молодший фізіологічний вік

Дослідники відзначили, що ті, хто набирає високі бали за цими факторами, на шість років біологічно молодші за свій фактичний вік.

За даними Американської асоціації серця (AHA), внесення кількох конкретних змін в спосіб життя може уповільнити біологічне старіння на шість років. Як пише Fox News, нове дослідження організації показало, що поліпшення здоров'я серця є ключем до уповільнення старіння, що, своєю чергою, знижує ризик серцево-судинних захворювань та інших проблем зі здоров'ям, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Поліпшення здоров'я серця за допомогою здорового способу життя не тільки знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, але також може уповільнити швидкість біологічного старіння, що може збільшити кількість років життя, прожитих в доброму здоров'ї", - прокоментувала автор дослідження Нур Макарем.

Читайте також: Людям після 40 назвали ранкові звички для довгого життя

Хоча хронологічний вік базується строго на календарних роках, AHA відстежує фенотиповий вік, який враховує як фактичний вік, так і маркери крові, які вимірюють такі показники, як обмін речовин, запалення та функція органів.

"Фенотиповий вік - це практичний інструмент для оцінки процесу біологічного старіння нашого організму і надійний предиктор майбутнього ризику захворювань і смерті", - пояснила Макарем.

"Ми спостерігали залежність "доза-реакція", а це означає, що в міру поліпшення здоров'я серця біологічне старіння сповільнюється. Будь-який прогрес у поліпшенні здоров'я серця має клінічне значення і сприяє здоровому довголіттю", - зазначила дослідник.

У дослідженні взяли участь 6500 людей, середній вік яких становив 47 років. В результаті дослідження з'ясувалося, що середній фактичний вік людей зі здоровим серцем становив 41 рік, а їх середній біологічний вік - 36 років. А для людей з поганим серцево-судинним здоров'ям середній фактичний вік становив 53 роки - порівняно із середнім біологічним віком 57 років.

Читайте також: Професорка біології назвала секрети здоров'я та довголіття

У зв'язку з цим фахівці виділили 8 ключових факторів здоров'я серця. Дослідники відзначили, що ті, хто набирає високі бали за цими факторами, в середньому на шість років біологічно молодші за свій фактичний вік.

  • Дотримання здорового режиму сну;
  • Не палити;
  • Регулярна фізична активність;
  • Дотримання здорового харчування;
  • Підтримка здорової ваги тіла;
  • Підтримка здорового рівня глюкози в крові;
  • Підтримка здорового рівня холестерину;
  • Підтримання здорового кров'яного тиску.

 

Після оцінки всіх восьми маркерів люди отримували оцінку високого, середнього або низького здоров'я серця.

"Ці результати допомагають нам зрозуміти зв'язок між хронологічним віком і біологічним, а також те, як дотримання звичок здорового способу життя може допомогти нам жити довше", - прокоментував один з авторів дослідження Дональд М.Ллойд-Джонс.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини