MENU

"Такого сценарію взагалі ніхто не міг прорахувати": захисник "Азовсталі" розповів про оборону Маріуполя та російський полон

902 0

"Такого сценарію взагалі ніхто не міг прорахувати": захисник "Азовсталі" розповів про оборону Маріуполя та російський полон

Боєць "Азова" Святослав Сірий зазначив, що ніхто собі уявити в гірших снах не міг, що станеться те, що сталося.

Ніхто не міг прорахувати такий сценарій, як облога Маріуполя. Українські військові змогли так довго протриматися на "Азовсталі", тому що там були обладнані бункери для цивільних. Про це боєць "Азову" Святослав Сірий на псевдо "Хоробрий" розповів журналістці ТСН Наталії Нагорній, інформує UAINFO.org.

"Я думаю, що такого сценарію, який стався, його взагалі ніхто не міг прорахувати. Ніхто собі уявити в найгірших снах не міг, що менше, ніж за тиждень повномасштабної війни, нас закриють в кільце. І нам доведеться тримати малою кількістю людей і ще меншою кількістю озброєння ціле місто в повному оточенні... Такого прорахувати ніхто не міг", – розповів Святослав Сірий.

За його словами, українські військові та цивільні змогли протриматися на "Азовсталі" до моменту виходу завдяки обладнаним бункерам.

Читайте також: Рік після "Азовсталі". Як захисники Маріуполя вийшли, але не здалися ворогу

"Розглядали "Азовсталь"? Можливо, розглядали, можливо, ні. Але дуже великий плюс, що на "Азовсталі", так само, як і на Ілліча (Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча – ред.), були бункери. Бункери були підготовлені для того, щоб приймати цивільне населення. Там було багато цивільних сухпаїв, там було багато води, там були подекуди матраци, створені умови для життя... Це був один з ключових моментів, завдяки яким ми змогли протриматися до моменту виходу", – розповів боєць.

Нагадаємо, близько двох місяців захисники "Азовсталі" в Маріуполі у важких умовах тримали оборону, що не дозволило росіянам рухатися на інших напрямках. Росіяни щодня били по території "Азовсталі" ракетами, бомбами, артилерією і з танків, проводячи наземні атаки та штурми.

16 травня 2022 року Генштаб ЗСУ повідомив, що відданий наказ командирам підрозділів, що знаходяться на "Азовсталі", зберегти життя особового складу. Українські військові здалися в полон за наказом, під обіцянку, що росіяни збережуть їм життя і повернуть додому в рамках обміну. Станом на 11 січня 2023 року в російському полоні перебувало близько 2 тисяч захисників "Азовсталі".

Читайте також: "Азов" не хотів здаватися: воїн розкрив деталі виходу з оточеної "Азовсталі" та розповів про жахи полону. ФОТО

Боєць "Азову" Святослав Сірий, який майже рік провів у російському полоні, розповів про подробиці утримання та обмін.

"С кожним місяцем стає важче, особливо, якщо ти перебуваєш в одному й тому самому місці, тому що любий твій вихід або якісь переїзд він чуть-чуть тебе оживляє. Мозок сприймає цей процес, як якусь діяльність, виживання і ти розумієш, що ти щось робиш. Коли ти постійно в один і тих самих умовах, жахливих, які не міняються і не має навіть жодного натяку, що вони стануть кращими хоч колись десь, це дуже погано як і фізично, так і ментально. І я вважаю, що тільки внаслідок того, що ми сиділи своїм колективом, ми сиділи з "азовцями" окремо. Ми ментально близькі й нам разом було легше триматись, один одного підтримувати", - згадує Сірий.

Він розповів, що на обмін його повезли літаком з Таганрогу і це єдиний раз, коли він побував у Росії.

"Вивели з підвалів, запхали нас в одну камеру всіх і ми там просто чекали. Я особисто до останнього думав, що це просто етап кудись далі – або в Таганрог, або в Ростов, або ще кудись "в глубінку"... Першою соломинкою надії... що можливо це певно обмін, це коли ми побачили під ногами авіаційні плити... Логіки в їхніх діях (росіян) дуже мало, тому було дуже небезпечно зразу надіятися, що ти вже летиш до дому. Тому до останнього, аж поки чоловік в автобус не зайшов і не сказав "Слава Україні! Можете розмовляти українською мовою. Ви вдома", в мене все-таки були сумніви на рахунок того, куди ми прямуємо", - розповів він.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини