MENU

Як Марія одружилася із Йосипом та народила Ісуса: історія, яку не розкаже Біблія

1736 0

Як Марія одружилася із Йосипом та народила Ісуса: історія, яку не розкаже Біблія

Християни усього світу вважають, що досить добре знають історію народження Ісуса Христа. Воно й не дивно, адже цьому присвячена чимала частина релігійних текстів. Однак існують реальні, історичні обставини, які ані Біблія, ані Євангелії не описують.

Подробиці про те, яким було сімейне життя у біблійний період, розповідає видання National Geographic, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

Дослідники припускають, що навіть якщо забути про непорочне зачаття, становище Марії та Йосипа у суспільстві було б досить скандальним і могло б загрожувати майбутній Богоматері навіть стратою.

Заручини

З Євангелій від Матвія і Луки нам відомо, що Марія народилася в сім'ї Анни та Йоакима в Назареті. Її описують як дуже вродливу дівчину, що мала близькосхідні риси обличчя, темні очі та волосся, і розмовляла арамейською говіркою.

Те, що Марія вийшла заміж ще замолоду та за старшого чоловіка, зараз може сприйматися критично, але тоді це було частиною реалій життя.

Історик з Атлантичного університету Флориди Байрон Маккейн пояснив, що оскільки тривалість життя тоді була досить короткою – не більше кількох десятиліть – то юнаки й дівчата одружувалися і починали заводити дітей одразу, як були здатні до цього.

Читайте також: Вифлеєм спорожнів: у місті, де народився Ісус, скасовано всі святкування

Звісно ж, усі шлюби фактично укладалися родинами, але історики припускають, що Марія та Йосип могли бути знайомі й раніше, оскільки в Назареті проживало лише кілька сотень людей.

Тож коли родини усе узгодили, Марія та Йосип стали зарученими, виконавши першу частину двоетапної весільної церемонії.

Цей етап називається ерусин. Йосип уже передав родині Марії придане і вважався законно із нею одруженим, але усе не так просто. Під час цього етапу, за традицією, одружена Марія ще близько року проживала із батьками.

Лише із настанням другого етапу – ніссуїн – відбувалася весільна церемонія і молодята починали жити разом.

Благовіщення

Але Марія завагітніла ще під час ерусину та проживання з батьками. У Євангелії від Луки йдеться, що їй з'явився ангел Гавриїл та повідомив, що її було обрано Богом і що вона завагітніє навіть попри незайманість.

Читайте також: Новим роком у СРСР заміщали Різдво. Дослідниця Музею Івана Гончара – про традиції зимових свят в Україні

У Євангелії ж від Матвія описується інша сторона історії. Йосип, який дізнався про вагітність своєї нареченої, не зрадів такий звістці і нібито хотів тихо розірвати ерусин. Однак йому теж з’явився янгол і закликав чоловіка не боятися взяти Марію за дружину, оскільки "зачате в ній Дитя від Духа Святого".

На ранок Йосип зрозумів, що Марія була йому вірна, тож зрештою він здійснив ніссуїн, взявши "дружину в дім свій".

Наслідки вагітності

Та попри божественне походження дитяти, така вагітність становила б небезпеку. Як пояснила професорка релігієзнавства в Університеті Дьюка Керол Мейерс, вагітність під час заручин у ті часи вважалася подружньою зрадою, яка жорстоко каралася (відповідно до Біблії).

Але, незважаючи на наказ про те, що коли "чоловік чинить перелюб з дружиною ближнього свого, то перелюбник і перелюбниця повинні бути вбиті", побиття камінням не завжди здійснювалося.

Читайте також: Навіщо в Україні колядують на Різдво: цікаві факти

Тим не менше, експерти зазначають, що така позашлюбна вагітність сприймалася б суспільством з презирством, а до родини почали б ставитися зневажливо. Особливо зважаючи на те, що Назарет був невеликим містом, і сусіди не тільки знали справи один одного, але й мали довгі спільні чи родинні спогади.

Тож така ситуація для Марії та Йосипа мала б значні соціальні та сімейні наслідки.

Податки

У ті часи єврейське населення було зобов'язане платити податки Риму і цареві Іроду. Окрім того, десятину від свого врожаю потрібно було віддати на користь Храму.

Згідно з Євангелієм від Матвія та Луки, вагітність Марії припала на рік перепису населення, тож пара попрямувала до Вифлеєму, щоб сплатити податок (всім жителям потрібно було повернутися в місто, звідки вони були родом).

Експерти вважають, що їхня дорога з Назарету мала б зайняти близько тижня, тож зважаючи на ситуацію Марія з Йосипом попрямували б на південь, де дорогою можна було б зупинятися біля джерел, а також знайти притулок в невеликих містах.

Пологи

Відповідно до Євангелія, у Вифлеємі в Марії почалися перейми, але в місцевих заїжджих дворах вільних місць не було, тому народжувати довелося у вапняковій печері, яку використовували для загону домашніх тварин.

Однак дослідники стверджують, що тут може бути помилка. Можливо Ісус народився у кімнаті для гостей в палестинському домі. Традиційно в палестинців це була нижня кімната, де також утримували й тварин.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини