MENU

"Кого будемо принижувати цього разу?" Відомий режисер різко висловився про скандальний виступ "Кварталу 95"

1450 0

"Кого будемо принижувати цього разу?" Відомий режисер різко висловився про скандальний виступ "Кварталу 95"

Режисер-постановник масових шоу Олег Боднарчук впевнений, що у гуморі дуже важлива свобода, однак не в таких болючих питаннях, як війна. Так режисер відреагував на нещодавню скандальну мініатюру про переселенку із Скадовська, яку видав у новорічну ніч "Квартал 95".

За словами Боднарчука, коли гумористи ображають у своїх виступах тих, хто невинно постраждав, це "щонайменше дивний задум". Про це режисер розповів в інтерв’ю OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Нагадаємо, у новорічному випуску "Вечірнього Кварталу" гумористи показали номер, який присвятили "дівчині зі Скадовська", що нині окупований росіянами, та "жителю Закарпаття". Згідно із задумом сценаристів, переселенка із Скадовська (зіграла Ірина Гатун), намагаючись розмовляти українською, так перекручує слова, що надає їм іншого, часом фривольного, значення. Роль закарпатця в мініатюрі виконав Юрій Великий.

Олег Боднарчук згадав, як мав суперечку щодо образливого гумору з акторами команди Сергія Притули "Вар‘яти".

"В одній книзі під назвою "Теорія гумору" на першій сторінці великими літерами написано: "Гумор – завжди приниження!" І якщо згадати усі анекдоти, жарти, то в тій чи іншій мірі в них можна знайти приниження, – каже Боднарчук. – Якось я мав суперечку з цього приводу з акторами команди Сергія Притули "Вар‘яти" (Боднарчук був режисером-постановником двох сезонів шоу "Вар'яти" на Новому каналі. – Ред.). Один з учасників розповів мені анекдот і запитав: "Де тут приниження?"

"Сюжет полягав у тому, що в усіх священників захисний код телефону легко розгадати, бо він завжди 2, 0, 4, 6 – тобто "навхрест". Я відповів, що це явне приниження віри, самих священників і їхні манери весь час щось "хрестити". Це принижує знайомий усім обряд, ну і якоюсь мірою навіть християнство. "Вар‘яти" з цією теорією обов’язкової наявності приниження в жартах у результаті погодилися", – продовжує Боднарчук.

"Впевнений, що перед тим, як створюється мініатюра для комедійного шоу на кшталт "Вечірнього кварталу" або "Дизель-шоу", перше питання, яке виникає у авторів: кого будемо принижувати цього разу? Когось з політиків, когось з-за поребрика, когось зі своїх?" – додає режисер.

"Німецький філософ Артур Шопенгауер сказав: "Сміятися зовсім не грішно з того, що здається смішно!" Мені цей принцип подобається. Я за свободу, і в гуморі зокрема. Але… У таких болючих питаннях, як війна, має враховуватися психологічний стан людей, які пережили страшні муки і страждання. Коли професіонали в гуморі обирають об’єктом приниження переселенців, які під час війни переїжджають з одного регіону в інший і в силу ментальних особливостей виявляються безпомічними, це щонайменше дивний задум", – вважає Боднарчук.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини