MENU

Вибухи на заводі з виробництва "Панцирів" в Тулі та на нафтовому терміналі в Ленінградській області: стали відомі цікаві подробиці. ФОТО. ВІДЕО

3474 0

Вибухи на заводі з виробництва "Панцирів" в Тулі та на нафтовому терміналі в Ленінградській області: стали відомі цікаві подробиціПожежа на нафтовому терміналі в Усть-Лузі

У російській Тулі вночі проти 21 січня пролунали вибухи. За допомогою БпЛА було уражено завод "Щегловський вал", який виробляє зенітно-ракетні комплекси "Панцир-С".

За атакою на завод стоїть Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Факт ураження заводу OBOZ.UA підтвердили джерела в розвідслужбі, інформує UAINFO.org.

Як стало відомо, вибухи на військовому заводі в Тулі, а також атаки на Орловську і Смоленську області є частиною "планової роботи Головного управління розвідки".

Уражений завод є одним з найбільших підприємств оборонпрому РФ. Спеціалізується він на розробці керованої зброї для сухопутних військ, виробляє системи протиповітряної оборони, швидкострільні гармати та бойову стрілецьку зброю. Ще один напрямок діяльності підприємства – модернізація застарілої зброї.

Зокрема, саме на "Щегловському валі" виробляють ЗРК "Панцир-С" та "Панцир-С1": їх загарбники використовують для ближнього прикриття цивільних та військових об’єктів.

Підприємство неодноразово відвідував Путін

Що стосується нічної атаки на морський термінал в Усть-Лузі Ленінградської області, то вона проводилася в межах спецоперації СБУ. Ураження безпілотниками спричинили пожежу.

Ураження нафтового термінала, який постачав паливо, зокрема, і для російської армії, ускладнить його логістику для загарбників.

"Нафтовий термінал "Усть-Луга Ойл" в Ленінградській області – важливий обʼєкт для ворога. Там переробляють паливо, яке, зокрема, постачається і для військ РФ. Успішна атака на такий термінал не тільки завдає економічних збитків ворогу, позбавляючи окупантів можливості заробляти кошти на ведення війни в Україні, але й значно ускладнює логістику палива для військових РФ", – зазначає джерело в СБУ.

За даними російських ЗМІ, уражений термінал належить компанії "Новатек". У компанії те, що трапилося, назвали "наслідком зовнішнього впливу".

Читайте також: Росію знову атакували безпілотники: під Тулою пролунали вибухи, під Пітером в порту палає нафтовий термінал. ВІДЕО

"За попередньою інформацією, займання стало наслідком зовнішнього впливу. Постраждалих, загрози життю та здоров'ю людей немає. Наразі пожежу локалізовано, спеціалістами підприємства, служб оперативного реагування та МНС контролюється залишкове вигоряння вуглеводневої сировини", – зазначили у компанії.

У "Новатеку" також заявили про "призупинення роботи термінала".

На одному з відео, знятому очевидцями атаки, голос за кадром наголошує, що вибух та пожежа спалахнули після прильоту БпЛА: росіянин заявив, що спершу почув звук дрона, а згодом побачив, як він летить у напрямку термінала.

Також у соцмережах публікували відео, що зафіксували проліт БПЛА літакового типу.

 

Російський Telegram-канал "ВЧК-ОГПУ" повідомив, що приблизно о 00:30 (за московським часом) сили ППО міноборони РФ дали повідомлення всім відповідним органам влади про появу двох безпілотних літальних апаратів, що летять у бік Петербурга.

"Однак понад три години їх не могли збити. Близько третьої години ночі безпілотники змінили маршрут і попрямували у бік Кінгісеппського району Ленінградської області. Приблизно – вздовж річки Усть-Луга. Близько 03:20 вони атакували термінал "Новатек", – зазначено у повідомленні.

У "ВЧК-ОГПУ", посилаючись на джерело, також розповіли, що ще після атаки БПЛА на Петербурзький нафтоналивний термінал, яка відбулась кілька днів тому, його керівництво і власники били на сполох, оскільки дрон, що прилетів на територію термінала, ніхто навіть не намагався збити.

Читайте також: У Брянській області РФ дрон атакував нафтобазу, спалахнула потужна пожежа: це була операція ГУР. ВІДЕО

"БПЛА спокійно долетів куди треба і завдав удару за 15 метрів від одного з найбільших резервуарів з нафтопродуктами, який у той момент був повний. Те, що тоді не сталося гігантських вибухів і пожеж, – вдалий збіг обставин. Однак "нагорі" дали зрозуміти, що нічим допомогти не можуть, засобів ППО на всі об'єкти міста не вистачає. Натомість категорично заборонили поширювати інформацію про небезпеку і дали відмашку вдавати, що все добре. За кілька днів по тому дрони вже були більш точними й минулої ночі вразили термінал в Усть-Лузі. Засоби контролю три години спостерігали за тим, як БПЛА літали над Пітером та Ленінградською областю, збити їх не було чим", – констатує канал.

За даними пабліка, "успішні атаки БПЛА на Санкт-Петербург і Ленінградську область пов'язані з гострою нестачею технічних засобів виявлення малорозмірних повітряних цілей і мобільних зенітно-ракетних комплексів ППО, здатних їх збивати. "Панцирі" було кинуто на захист "особливо важливого" об'єкта на Валдаї". Йдеться про резиденцію президента РФ Володимира Путіна.

До речі, під час атаки, повідомляє паблік, завантажувалися вісім суден, що ходять під прапорами Панами, Мальти, Ліберії, Габону, Греції, Маршаллових Островів, Кайманових Островів та Гонконгу.

Читайте також: Атака на нафтовий термінал та вибухи під Москвою: у Росії був наліт безпілотників

Цієї ж ночі у Смоленській області Росії був атакований авіаремонтний завод. Підприємство займається виробництвом та ремонтом озброєння, авіаційної та військової техніки. За даними джерел, за атакою стоїть Головне управління розвідки Міноборони України.

У жовтні 2023 року його вже атакували дрони, це також була операція ГУР Міноборони.

З відкритих джерел відомо, що на Смоленському авіаційному заводі виробляються ракети Х-59 різних модифікацій класу "повітря-поверхня". Цими ракетами росіяни часто обстрілюють Україну.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини