MENU

Техас влаштував демарш через "стіну" на кордоні: Байден закликав Конгрес до дії

988 0

Техас влаштував демарш через "стіну" на кордоні: Байден закликав Конгрес до дії

У Сполучених Штатах Америки набирає обертів скандал із ситуацією навколо нелегальної міграції. У штаті Техас офіційно відмовилися підкорятися вимогам Білого дому прибрати стіну з колючого дроту, яку будували вздовж кордону з Мексикою.

Як передає видання Politico, губернатор штату Грег Ебботт заявив про конституційне право Техасу на самооборону та запевнив, що Техас "не підкориться". Водночас його підтримали 24 губернатори-республіканці, опублікувавши спільну заяву, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

У п'ятницю сплив термін, протягом якого влада США вимагала від штату допустити федеральних агентів до ділянки кордону з Мексикою для демонтажу загороджень. У штаті відмовилися це робити. Водночас Техас мобілізував на кордоні США та Мексики національну гвардію та військовослужбовців, там уже були сутички з мігрантами.

Ебботт сказав, що готовий до потенційного конфлікту з федеральною владою США.

"У разі, якщо ця малоймовірна подія справді відбудеться, ми готові піти на те, чим ми займалися протягом останнього місяця, а саме зводити ці бар'єри", – сказав губернатор.

"Штат наразі залучений до судових баталій з приводу використання колючого дроту і плавучих буїв на кордоні, і розбіжності розпалили конфлікт навколо імміграційного законодавства в Конгресі. Ебботт виправдав ці дії, звинувативши президента Джо Байдена і його адміністрацію в нездатності забезпечити дотримання існуючих імміграційних законів, стверджуючи, що його дії захищені конституцією", – йдеться у матеріалі.

Читайте також: "Я не хочу, щоб мої онуки пішли воювати". Сенаторка США закликала Конгрес ухвалити додаткове фінансування для України

Коаліція з 25 губернаторів-республіканців оприлюднила заяву на підтримку Ебботта.

"Ми солідарні з нашим колегою-губернатором Грегом Ебботтом і штатом Техас у використанні всіх інструментів та стратегій, включно з парканами з колючого дроту, для забезпечення безпеки кордону", – йдеться у заяві.

Не залишився осторонь і експрезидент США Дональд Трамп, який закликав "усі небайдужі штати спрямувати свої сили до Техасу для захисту кордону", а також пообіцяв працювати з Ебботтом "пліч-о-пліч" над розв'язанням проблеми в разі свого обрання в президенти.

"Ми закликаємо всі охочі штати скерувати свою національну гвардію до Техасу, щоб запобігти в'їзду нелегалів і вивести їх назад через кордон", – заявив Трамп.

Губернатори Флориди та Оклахоми висловили готовність відправити до Техасу своїх військових для забезпечення безпеки кордону з Мексикою.

Пізніше в мережі повідомили, що до Техасу прибули нацгвардійці з інших штатів для захисту кордонів.

Читайте також: Байден погодився посилити імміграційну політику, щоб забезпечити допомогу Україні, – WSJ

На тлі міграційної кризи у США та протистояння між федеральною владою та владою низки штатів на чолі з Техасом президент країни Джо Байден заявив, що кордон держави "було зламано давно" і "це пора виправляти". Він заявив, що його команда упродовж двох місяців вела переговори з двопартійною групою сенаторів з метою вирішити кризу на кордоні – і запевнив, що у разі затвердження напрацьованих пропозицій США отримають "найжорсткіший і найсправедливіший набір реформ для забезпечення безпеки кордону" з тих, що будь-коли реалізувалися у країні.

Байден також звернувся до Конгресу, закликавши ухвалити розроблений законопроєкт, якщо конгресмени дійсно прагнуть розв'язати проблему. Звернення Байдена було опубліковано на сайті Білого дому.

Президент США наголосив, що проблема на кордоні США існує вже давно.

"Занадто довго ми всі знаємо, що кордон порушено. Це давно пора виправляти. Ось чому два місяці тому я доручив своїй команді розпочати переговори з двопартійною групою сенаторів, щоб серйозно та нарешті вирішити прикордонну кризу. Ось що вони робили протягом кількох тижнів. Працюємо цілодобово, у свята та вихідні", – наголосив глава держави.

Він також зауважив, що пропозиції, напрацьовані робочою групою, можуть допомогти виправити ситуацію.

Читайте також: США під час Рамштайну вперше не змогли запропонувати додаткову допомогу Україні – AP

"Те, про що було домовлено, – якщо воно буде прийнято як закон – стане найжорсткішим і найсправедливішим набором реформ для забезпечення безпеки кордону, який будь-коли проводився в нашій країні. Це дало б мені, як президенту, нові надзвичайні повноваження закрити кордон, коли він стане перевантаженим. І якби мені дали ці повноваження, я б використав їх у день, коли підпишу законопроект", – сказав Байден.

Президент США також нагадав, що Конгрес з жовтня не затверджує фінансування для охорони кордону за його запитом. Ці кошти планували спрямувати, зокрема, на 1 300 додаткових патрульних, що контролюватимуть кордон, 375 імміграційних суддів, 1600 офіцерів притулку та понад 100 передових інспекційних машин, які допомагають виявляти та зупиняти фентаніл на південно-західному кордоні країни.

"Захист кордону шляхом цих переговорів є перемогою для Америки. Для всіх, хто вимагає посилення контролю на кордоні, це шлях. Якщо ви серйозно ставитеся до прикордонної кризи, прийміть двопартійний законопроект, і я його підпишу", – звернувся Байден до Конгресу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини