У Північній Ірландії на болотах знайшли людські кістки, яким виявилося 2500 років
Науковці вже назвали це унікальним археологічним відкриттям.
Як пише Newsweek, у Північній Ірландії поліцейські виявили в болоті людські кістки, що належать стародавній людині, яка, можливо, жила понад 2 тис. років тому, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Археологічний підрозділ групи з виявлення тіл поліцейської служби знайшов кістки після того, як в поліцію повідомили про їх наявність на поверхні торфовища в околицях Беллаги - села в графстві Лондондеррі. При первинному огляді поліція не визначила, чи були кістки древніми.
"Ми розпочали розкопки тіла, ретельно і професійно провівши судово-медичну експертизу", - заявила в прес-релізі детектив-інспектор Ніккі Діхан.
Читайте також: В Італії під час будівельних робіт виявили скелети із золотими прикрасами та у взутті
Спочатку під час розкопок було виявлено багато кісток, включаючи ті, що стосуються гомілки лівої ноги та правої руки. Подальші дослідження виявили ще кілька кісток, що належать одній людині. Наприклад, кістки лівої руки та лівої стегнової кістки були виявлені виступаючими з землі в декількох футах на південь від поверхневих останків. Археологи також виявили додаткові кістки пальців і грудину, а також інші кістки.
Розтин, проведений судовим антропологом, показав, що кістки належали хлопцю і на момент смерті йому було від 13 до 17 років.
Читайте також: Культи минулого. У Китаї знайшли жертовну яму з останками 120 коней
Мало відомо про те, як померла людина, але на відміну від деяких інших стародавніх останків, знайдених на болотах, скелет добре зберігся, навіть були частини шкіри, нігті на руках, ногах і, можливо, нирки.
"Добре збережене тіло означало, що радіовуглецеве датування можна використовувати для встановлення часу смерті", - пояснила Діхан. Радіовуглецеве датування показало, що людина могла померти приблизно 2000-2500 років тому.
"Тепер це наше єдине неушкоджене тіло Залізного віку в Північній Ірландії", - прокоментував знахідку Аластер Раффелл з Королівського університету в Белфасті та додав, що "це справді унікальне археологічне відкриття".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки