Тривалість життя собаки залежить від її морди: вчені знайшли сумну закономірність
Всі собаки потрапляють в рай. Але наукові дослідження свідчать, що середньостатистичний бульдог потрапить туди на кілька років раніше за свого однолітка бордер-тер’єра.
Автори дослідження, опублікованого в журналі Nature, проаналізували тривалість життя майже 600 тисяч британських собак, що представляють більш ніж 150 порід. Виявилося, що середня тривалість життя у представників великих порід і порід зі сплощеною мордою коротша, ніж у менших собак і собак з видовженою мордою. Самки також жили трохи довше за самців, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Дослідники зауважують, що з цієї тенденції існують певні винятки. Крім того, результати можуть суперечити ситуації за межами Великої Британії, адже собачі генофонди в різних країнах можуть істотно відрізнятися.
Читайте також: Який вигляд матимуть собаки через 10 000 років: генетики об'єдналися з ШІ та показали фото
Дослідники виявили, що загалом середня тривалість життя собаки становить 12,5 років. Але цей показник може значно відрізнятися у певних порід. Наприклад, ланкаширський хілер є головним довгожителем серед проаналізованих порід – в середньому 15,4 року. Тоді як найкоротший вік в середньому мають кавказькі вівчарки – усього лише 5,4 року.
Дрібні породи жили в середньому 12,7 року, великі – 11,9 року. Зазначається, що схожа тенденція прослідковується і в інших ссавців: менші особини, як правило, живуть довше за більших представників того ж виду.
Собаки з плоскою мордою живуть в середньому 11,2 року, тоді як породи із середньою і довгою мордою мали середню тривалість життя 12,8 і 12,1 року.
Читайте також: Як побутова техніка шкодить котам і собакам: попередження вчених
Дослідники виявили, що ці дві риси (розмір тіла та довжина морди) можуть посилювати ефект одна одної. Тобто дрібні довгоносі породи, наприклад мініатюрні такси, живуть в середньому 13,3 року — приблизно на два з половиною роки довше, ніж великі коротконосі породи, такі як боксери та бульмастифи, які мають середню тривалість життя у 10,7 року.
Автори дослідження зазначають, що вони виявили лише тенденції. А для виявлення причин цих тенденцій потрібні окремі дослідження.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки