MENU

Конкурс з відбору дисциплінарних інспекторів Вищої Ради Правосуддя: відбулося перше офіційне засідання Комісії. ВІДЕО

142 0

Одним із найактуальніших, власне, ключових питань судової реформи в Україні, є побудова реальної довіри суспільства до судової влади.

Про це повідомляє канал Судове медіа в Україні, інформує UAINFO.org.

Саме на це направлені усі поточні зміни та доповнення до законодавчих актів. Проте довіра до судової системи України тотожна, та, без сумніву, є наслідком довіри до кожного окремого судді.

Так, тільки від законного, справедливого та професійного рішення кожного судді складається загальна оцінка всієї системи. І рух до змін, безперечно є.

 

Наразі перший крок, гласність та відкритість судових процесів, зроблено. В цілому позитивні зміни відбуваються. Лише поодинокі випадки перешкоджання висвітленню ще трапляються, проте, це, радше, виключення з загальної практики, та є помилковим рішенням конкретного судді.

Безперечно, від непрофесійних, а іноді злочинних дій та рішень суддів уся судова влада України втрачає свій авторитет. А тому, важливим елементом відновлення довіри є швидке реагування самої судової системи на будь-яку інформацію щодо кожного окремого судді...

Саме для проведення реальних, а головне, - чітких дій, у складі Вищої Ради Правосуддя найближчим часом має запрацювати новий механізм - Служба дисциплінарних інспекторів.

Цей, окремо функціонуючий, підрозділ створюється для реалізації повноважень Вищої Ради Правосуддя щодо здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів. Передбачена чисельність - 26 дисциплінарних інспекторів, що будуть обрані від 255 кандидатів спеціально створеною Конкурсною комісією, до складу якої, за рішенням Вищої Ради Правосуддя увійшли шестеро членів: Джон ЕРЛІК, Реда МОЛЬЄНЕ, Павол ЖІЛІНЧИК - від міжнародних експертів, та троє від українських: Юлія БОКОВА, Олена КОВБІЙ та Ольга ПОПІКОВА.

На своєму першому офіційному засіданні під головуванням знаного у світі правника, судді Джона Ерліка із США, Комісією було обрано голову та заступника голови.

Одностайність у вирішенні перших питань - є передумова ефективної роботи членів Комісії у майбутньому. Головою Конкурсної комісії обрано Реду Мольєне, екс-Голову Національної судової адміністрації Литви.

Заступницею голови Конкурсної комісієї у повному складі підтримано кандидатуру Ольги Попікової, членкині Вищої Ради Правосуддя України.

Наступним кроком Конкурсна комісія має затвердити порядок проведення відбору, а саме умови, етапи та методи оцінювання.

Варто відзначити, що конкурс має відбуватися відкрито із залученням громадськості, а будь-які особи, відповідно до Закону України "Про Вищу Раду Правосуддя", мають право надсилати до Комісії інформацію та матеріали щодо відповідності або невідповідності встановленим вимогам певного кандидата на посаду дисциплінарного інспектора.

Таким чином громадяни можуть безпосередньо долучитися до таких очікуваних змін у судовій владі України.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини