MENU

Гряде дефіцит фотоапаратів?

957 0

 

Світове виробництво фото-відеоприладдя сьогодні в основному зосереджене в східноазійському регіоні. Це Японія, Тайвань, але фінансово й промислово все-таки Китай. Бо так сталося, що власник світового долару – США, найбільше профінансували, в тому числі коштом приватних інвесторів (ось вона, стихія ринку), саме китайську економіку.

Слідом за Сполученими Штатами економічні потужності, та технологічні потужності перевела до Китаю і Японія. Не тільки до материкового Китаю, а й до Тайваню. Малесенький Тайвань знаний у світі як Китайська республіка (отак з великої літери Китайська республіка), і є дев’ятнадцятою економікою світу. Її технологічна індустрія та територіальне розташування принадливі та спокусливі для материкового Китаю. Це острівний авіаносець регіону. Тож раніше голова КНР Сі Цзіньпін заявив президенту США Джо Байдену, що Китай, цитую, «неминуче» поглине Тайвань.

Казали мені бабуся: ось не годуй собаку салом, бо зажиріє і покусає. Так би мовити, отримає стабфонд і покусає. Не годуй грошима того, хто оголосить себе господарем у дворі. Але щось таке сі сталосі в світі.

Тому як наслідок.

За минулий рік ВВП Китайської народної республіки просів на 15%, бо інвестори почали виводити з неї кошти. Куди виводити кошти?

Наприклад, у Саудівську Аравію.

1.Саудівська Аравія готова вкласти у власну напівпровідникову промисловість у двічі більше коштів, ніж США у свою, і хоче випускати власні мікросхеми. Саудити мають намір вийти на ринок напівпровідників. У країні заснують компанію під назвою Alat, розмір капіталу якої складе 100 млрд доларів США. Нового виробника сучасних процесорів Alat очолить Аміт Мідха - екс-президент компанії Dell Technologies з Азійсько-Тихоокеанського регіону та Японії.

2.В Індію. - В'єтнамський виробник електромобілів "VinFast" підписав угоду про створення своїх перших виробничих потужностей в Індії. Індія є третім за величиною ринком транспортних засобів, "VinFast" збирається інвестувати у виробництво автомобілів у Індії до 2 мільярдів доларів. Ви ж розумієте, що у в’єтнамського виробника електромобілів, вклали долари, напевне, не в’єтнамці. А тепер вкладають їх в Індію.

Я не стежив за аналітикою навмисне, і взяв її по верхах зі стрічки з моєю електронною поштою. Але як ви бачите, світ готовий інвестувати. Світ завжди готовий інвестувати туди, де усіма силами зберігають мир. І це місце вже не Китай. Бо Гроші люблять тишу.

Гроші люблять стабільність і дешеву робочу силу. Гроші люблять тих, хто надає гарантії їхнім власникам. Власники грошенят не люблять зрощувати собі конкурентів.

Тому Китай уперше за 20 років перестав бути головним постачальником товарів до США. Мексика випередила КНР і стала головним постачальником товарів у Сполучені Штати. Вартість китайського імпорту впала на 20%. Найбільше падіння китайського імпорту спостерігалося в електроніці. Повідомляє ABC News.

Я спостерігаю тенденції. Ви бачите тенденції? Їх точно бачать ті, хто вклали кошти у виробництво фотоапаратів, об’єктивів, відеокамер, процесорів, оперативної пам’яті, охолоджувачів, і усілякої периферії для фото-відеоіндустрії в східноазійському регіоні. Вони не просто бачать. Вони змушені реагувати. Бо вони дбають про свої капітали.

Чи збережуться існуючі виробництва фотоапаратів? Як надовго? Чи відкриються нові виробництва фото-відеотехніки? Відеокамер, спалахів, кліток, штативів, процесорів, оперативної пам’яті, мікрофонів і тисяч найменувань різного обвісу й деталей? А якщо відкриються то коли? Чи безболісно здійсниться можливий перехід? Чи займе час? Чи збережуться ланки постачальників для названих виробництв, і так далі – всі ці питання напряму і поза сумнівом стосуються найближчого майбутнього фото-відеоіндустрії.

Я передбачаю певний період нестабільності та, можливо, дефіциту в постачанні нам з вами нового обладнання для роботи, навчання й творчості.

Тому повернуся до початку нашої розмови, до питання майбутнього фото-відеографа, і повідомлю, що найкращі інвестиції у 24-25 роках для професії це фото-відеообладнання та пов’язана з ним перифесія. Надійне обладнання. Обладнання, здатне пережити разом з нами буремні і не дуже стабільні часи.

Чи обов’язково обладнання мусить бути новим? – На мою думку ні. В оглядах техніки я завжди аргументував: практично вся фото-відеоапаратура, випущена після 2010 року, досконала, здатна забезпечити 90% фахових і творчих завдань. Головне аби вона була. Як кажуть в Україні: а добре, коли є!

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини